Prosychani smreku v kontejneru



Stránky: 1,  2   
host - 51.171 (?) 
12.4.2018 20:46, zobrazeno: 5215x
Dobry den, V prosinci jsem si koupila smrek v kontejneru. Celou zimu byl venku na balkone (2. patro), zalevala jsem ho asi 1x za 2 tydny. Posledni mesic, tj. asi od brezna zacal opadavat a prosychat. Zakazdym, kdyz ho zaleju, opade z nej kopa ihlici. Pak hlavne v horni casti je uz uplne proridly. Da se nejak zachranit? Cim to bude? Foto v priloze.
Prosychani smreku v kontejneru
Prosychani smreku v kontejneru
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 157.239 (?), 12.4.2018 21:14

To je ten, který má potěšit na Vánoce? Má kontejner dole dírku-dírky? Pod kontejnerem je podmiska? Pere na něj slunce, nebo je furt ve stínu? Co s ním zamýšlíte dělat dál-pokud se zvetí? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 51.171 (?), 13.4.2018 2:07
Dekuji za odpoved. Pod kontejnerem je podmiska. Pres den je spis v polostinu, balkon orientovan na SZ. Pokud se zvetvi, asi bych ho dala do zahradky nebo prodala.
Prosychani smreku v kontejneru
Prosychani smreku v kontejneru
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 173.132 (?), 12.4.2018 21:44

Nevím jak teď, ale když jsme si před lety koupili podobný smrček na Vánoce, tak po vytažení z květináče měl všechny kořeny pěkně zasekané na velikost toho květináče. Raději si zkontrolujte kořenový bal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 51.171 (?), 13.4.2018 2:02
Dira v kontejneru je. Ty koreny bohuzel nevim, to bych ho musela vytahnout - uz ted je docela tezky. :/
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 51.171 (?), 13.4.2018 2:04
Jeste jedna foto.
Prosychani smreku v kontejneru
Prosychani smreku v kontejneru
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.227 (?), 13.4.2018 7:18

Tyto stromky jsou stromky na vánoce. Na jedno použití. Bohužel prodejci mnohdy tvrdí něco jiného. Tak, jak bylo psáno. Vyryté, osekané kořeny a nasazené. Netrapte se tím, stejně s tím nic neuděláte. Stromek Vám uschne.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 107.19 (?), 13.4.2018 8:51

jeden podobný smrček jsem zachranoval, neúspěšně. Když jsem ho šel vyhodit. tak jsem si uvědomil proč... v tom květináči byl opravdu zasazeny, ale celý kořenový bal čítal jeden tlustčí korek o délce 15cm, žádně malé kořínky nic... tedy spíš to připomínalo slunečník s hrotem na zapíchnutí... na pláž či do květináče.

Tedy po této zkušenosti, bych rovnou smrček prolil a oklepal od zeminy, při shledání slušných kořenů ho přesaďte do vhodného substrátu, případně ten starý trochu vylepšete, písek, rašelina..

Pavel, JC

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 39.225 (?), 26.4.2018 11:39

Vanočni stromky v kontejneru nejsou určeny k dalšimu pěstovani.v kontejn eru nejsou napěstovany, ale ze zahonu obryty a zasazeny do kontejn eru, takže maji poškozene kořeny, někdy se výsadbou je podaři zachranit..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 221.242 (?), 27.4.2018 10:12

Mam podobny dodaz. Smrcek jsem dostal jako Vanocni, v zime jsme ho nechali venku. Bohuzel nam zacal usychat, cca pred 3 dny jsem koupil novou zeminu na okrasne dreviny, vzal vetsi kvetinac a smrcek jsem presadil. Koreny mel omatane dokola kolem maleho kvetinace.

Dle obrazku - zde je jiz presazen, myslite, ze se jeste da zachranit? Ma nove pupeny, ty ale jeste nevyrasily a jsou stale "uzavrene."


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika