Prosychani smreku v kontejneru



host - 107.19 (?)
13.4.2018 8:51

jeden podobný smrček jsem zachranoval, neúspěšně. Když jsem ho šel vyhodit. tak jsem si uvědomil proč... v tom květináči byl opravdu zasazeny, ale celý kořenový bal čítal jeden tlustčí korek o délce 15cm, žádně malé kořínky nic... tedy spíš to připomínalo slunečník s hrotem na zapíchnutí... na pláž či do květináče.

Tedy po této zkušenosti, bych rovnou smrček prolil a oklepal od zeminy, při shledání slušných kořenů ho přesaďte do vhodného substrátu, případně ten starý trochu vylepšete, písek, rašelina..

Pavel, JC

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 51.171 (?), 12.4.2018 20:46, zobrazeno: 5203x
Dobry den, V prosinci jsem si koupila smrek v kontejneru. Celou zimu byl venku na balkone (2. patro), zalevala jsem ho asi 1x za 2 tydny. Posledni mesic, tj. asi od brezna zacal opadavat a prosychat. Zakazdym, kdyz ho zaleju, opade z nej kopa ihlici. Pak hlavne v horni casti je uz uplne proridly. Da se nejak zachranit? Cim to bude? Foto v priloze.
Prosychani smreku v kontejneru
Prosychani smreku v kontejneru
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 12.4.2018 21:14

To je ten, který má potěšit na Vánoce? Má kontejner dole dírku-dírky? Pod kontejnerem je podmiska? Pere na něj slunce, nebo je furt ve stínu? Co s ním zamýšlíte dělat dál-pokud se zvetí? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 51.171 (?), 13.4.2018 2:07
Dekuji za odpoved. Pod kontejnerem je podmiska. Pres den je spis v polostinu, balkon orientovan na SZ. Pokud se zvetvi, asi bych ho dala do zahradky nebo prodala.
Prosychani smreku v kontejneru
Prosychani smreku v kontejneru
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 173.132 (?), 12.4.2018 21:44

Nevím jak teď, ale když jsme si před lety koupili podobný smrček na Vánoce, tak po vytažení z květináče měl všechny kořeny pěkně zasekané na velikost toho květináče. Raději si zkontrolujte kořenový bal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 51.171 (?), 13.4.2018 2:02
Dira v kontejneru je. Ty koreny bohuzel nevim, to bych ho musela vytahnout - uz ted je docela tezky. :/
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 51.171 (?), 13.4.2018 2:04
Jeste jedna foto.
Prosychani smreku v kontejneru
Prosychani smreku v kontejneru
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.227 (?), 13.4.2018 7:18

Tyto stromky jsou stromky na vánoce. Na jedno použití. Bohužel prodejci mnohdy tvrdí něco jiného. Tak, jak bylo psáno. Vyryté, osekané kořeny a nasazené. Netrapte se tím, stejně s tím nic neuděláte. Stromek Vám uschne.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 107.19 (?), 13.4.2018 8:51

jeden podobný smrček jsem zachranoval, neúspěšně. Když jsem ho šel vyhodit. tak jsem si uvědomil proč... v tom květináči byl opravdu zasazeny, ale celý kořenový bal čítal jeden tlustčí korek o délce 15cm, žádně malé kořínky nic... tedy spíš to připomínalo slunečník s hrotem na zapíchnutí... na pláž či do květináče.

Tedy po této zkušenosti, bych rovnou smrček prolil a oklepal od zeminy, při shledání slušných kořenů ho přesaďte do vhodného substrátu, případně ten starý trochu vylepšete, písek, rašelina..

Pavel, JC

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 39.225 (?), 26.4.2018 11:39

Vanočni stromky v kontejneru nejsou určeny k dalšimu pěstovani.v kontejn eru nejsou napěstovany, ale ze zahonu obryty a zasazeny do kontejn eru, takže maji poškozene kořeny, někdy se výsadbou je podaři zachranit..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 221.242 (?), 27.4.2018 10:12

Mam podobny dodaz. Smrcek jsem dostal jako Vanocni, v zime jsme ho nechali venku. Bohuzel nam zacal usychat, cca pred 3 dny jsem koupil novou zeminu na okrasne dreviny, vzal vetsi kvetinac a smrcek jsem presadil. Koreny mel omatane dokola kolem maleho kvetinace.

Dle obrazku - zde je jiz presazen, myslite, ze se jeste da zachranit? Ma nove pupeny, ty ale jeste nevyrasily a jsou stale "uzavrene."


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika