Proč rezaví thuje?



host - 130.103 (?)
27.3.2013 7:57

no to ja mam smaragdy, vubec je nehnojim ani nezalevam, pes (labrador) na ne chodi furt, kdyz ho vidim tak to po nem konvi poleju, ale tujky rozhodně nereznou ale černají... ale taky jeden rok jsem neco predelaval na zahrade takze tam pes nesmel a tujky tu cernotu temer ztratili, zelen se obnovila... ted bych chtel nektere vyhazet, proste to cele predelat, a zajimalo by me, zda nemate zkusenost s přesazením tujky na jine místo, jsou v zemi asi 5 let vyska asi 170cm, kdyz je vykopnu a presadim na jine misto zda nezdechnou??? :) 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
host - 182.227 (?), 26.9.2012 13:12

Zalévat by se mělo jen tolik, co spotřebují rostliny a co spotřebuje okolí třeba odparem.Jestliže cypřišky máte zasypané kůrou odpar je mizivý.Samotné menší cypřišky svými pletivy za den odpaří vody docela málo.Pořádnou zálivku třeba každý třetí den cypřišek spotřebovat nemůže a tedy přebytečná voda se musí někde vsáknout.To funguje jen do určité doby.U zamulčovaných rostlin je vždy dobré mulč občas odhrnout a zkontrolovat vlhkost.Většinou zjistíte, že zálivka není vůbec potřeba.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 26.9.2012 13:17

Já jsem letos taky u thůjí které nezalévá automatika zjistil trochu suchých větviček.I když jsem je kropil pomalu každodenně, ale jenom hadicí tak proti těm co zalévá automatika kapénkovou závlahou jsou trochu proschlé.Tou hadicí to neni ono a letos bylo hodně sucho.Na jaře dostávají hnojivo pro konifery a hořkou sůl a zalévám je do zámrazu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 182.227 (?), 26.9.2012 14:39

Tuje snesou přeci jen trochu víc vody než cypřišky p.Juraje.Reznou od středu, takže spíše přemokřeno.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jaydoo - (11) - 247.214 (?), 26.9.2012 22:26

Presne tak, reznou mi od stredu. A čo mám s tým teda robiť? Ako ich mám zachrániť?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 27.9.2012 8:12

Těžko říct co s tím.Zkuste stříkat listovým hnojivem a ty bídné bych nahradil.To co je suché už neobroste.Mimochodem, tento druh cypřišku bude mít již za pár let průměr více jak metr.Když se jej budete snažit držet na malou šířku tak, jak jej máte blízko plotu, budete mít celý živý plot řídký, průhledný.Cypřišky po radikálním sestřihu docela špatně obrůstají.P 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jaydoo - (11) - 102.14 (?), 27.9.2012 13:08

No to je škoda, tak bud vymeniť plot, alebo posupne cyprišky nahradiť "živým plotom" :)

Takže tie ostane mam menej zalievať? 1x týždenne ?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jaydoo - (11) - 102.14 (?), 5.10.2012 12:14

A postihlo mi to dalšie cyprišky a dokonca Tuje Smaragdy, ktore mam samostatne v kochliku.

A teraz v polovici oktobra, tuje smaragd vypadaju ešte horšie. Fakt už neviem, čo mam s nimi robiť.



o pár dní
o pár dní
horšie a horšie
horšie a horšie
horšie a horšie
horšie a horšie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jaydoo - (11) - 247.214 (?), 20.10.2012 12:07

Rad by som vedel, prečo mi vednu aj tie smaragdy. Su dalej od tych ostatnych, zalieval som ich asi 1x tyzdenne, niekedy 2x, pridal som im aj horku sol.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.103 (?), 27.3.2013 7:57

no to ja mam smaragdy, vubec je nehnojim ani nezalevam, pes (labrador) na ne chodi furt, kdyz ho vidim tak to po nem konvi poleju, ale tujky rozhodně nereznou ale černají... ale taky jeden rok jsem neco predelaval na zahrade takze tam pes nesmel a tujky tu cernotu temer ztratili, zelen se obnovila... ted bych chtel nektere vyhazet, proste to cele predelat, a zajimalo by me, zda nemate zkusenost s přesazením tujky na jine místo, jsou v zemi asi 5 let vyska asi 170cm, kdyz je vykopnu a presadim na jine misto zda nezdechnou??? :) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.134 (?), 12.4.2013 21:37

Já musím říci, že tůje zalévám na jaře - s hnojivem a pak až na podzim s podzimním hnojivem. Jinak ne. Mám je v zemi v netkané textilii a na tom mulčovačku. Takže mě překvapuje to vaše časté zalévání. Ze spoda mi nějaké reznou též, ale je to tím, že na ně pravidelně chodí čůrat pes a s tím nic neudělám. Iva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika