Prežitie vianočného stomčeka v kvetináči



host - 77.142 (?)
17.12.2017 12:58

Všechny dva stromky z květináčů se mně podařilo přesadit a dále pěstovat, ale letos i nejsem jistá, zda jsem nenaletěla a nekoupila jen uříznutý vršek vzrostlého smrku zapíchnutý do hlíny :-) volný kmínek nevidět, lezou tomu z hlíny větvičky, je to možné? :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (411) - 118.69 (?), 17.12.2017 7:59, zobrazeno: 2651x

ahoj chcem si zo zahradníctva ako vianočný stromček kúpiť polmetrovú, okrasnú borovicu,  vo veľkom kvetináči. Borovica je v zahradníctve vonku. Chcem sa spýtať, ako postupovať aby borovica sviatky na vianoce doma, v teple prežila a potom sa dala následne zasadiť do zeme na chatu a ujala sa. Kedy ju treba po sviatkoch zasadiť do zeme, dá sa ešte teraz v zime, alebo trreba počkať až na jar?  Treba ju na ten prechod zo zimy do tepla a potom z tepla do zimy pripraviť, a ešte niečo, okrem udržiavania vlhkého,  koreňového obalu s borovicou robiť? Dokáže to borovica zvláadnuť?  Ďakujem za každú, dobrú radu a prajem pekné, vianočné sviatky. J

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.114 (?), 17.12.2017 9:03

Tak jde o to, kde bydlíte. Pokud v domě, tak je to celkem v pohodě - stromek dejte do garáže nebo chladné chodby, aby nepřešel z venkovního prostředí naráz do velkého tepla. V teple by neměl zůstat moc dlouho. Pak ho postupně přesunujte do chladnějších prostor a nakonec ven, Pokud byste ho vynesl z tepla hned do mrazu, nemusel by to přežít. Se sázením bude záviste na počasí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 17.12.2017 9:30

Nevím jak borovice, smrk (2x) to zvládnul dvě sezóny, pak šel trvale ven, kde se z toho pomalu oklepával. Mám balkon, takže aklimatizace přes balkon a v bytě nesmí být do velikonoc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 77.142 (?), 17.12.2017 12:58

Všechny dva stromky z květináčů se mně podařilo přesadit a dále pěstovat, ale letos i nejsem jistá, zda jsem nenaletěla a nekoupila jen uříznutý vršek vzrostlého smrku zapíchnutý do hlíny :-) volný kmínek nevidět, lezou tomu z hlíny větvičky, je to možné? :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.109 (?), 17.12.2017 15:23
Bývam v paneláku, a stromček je typ okrasnej borovice ktorý dorastá do veľkosti jedného metra Aspoň tak mi povedal predajca. Takže stromček dám teraz na chodbu paneláku a do tepla ho dám až na štedrý večer., Potom naspäť do chodby, k oknu a na jar ho zasadím. J
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika