Prežitie vianočného stomčeka v kvetináči



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?)
17.12.2017 9:30

Nevím jak borovice, smrk (2x) to zvládnul dvě sezóny, pak šel trvale ven, kde se z toho pomalu oklepával. Mám balkon, takže aklimatizace přes balkon a v bytě nesmí být do velikonoc.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 118.69 (?), 17.12.2017 7:59, zobrazeno: 2657x

ahoj chcem si zo zahradníctva ako vianočný stromček kúpiť polmetrovú, okrasnú borovicu,  vo veľkom kvetináči. Borovica je v zahradníctve vonku. Chcem sa spýtať, ako postupovať aby borovica sviatky na vianoce doma, v teple prežila a potom sa dala následne zasadiť do zeme na chatu a ujala sa. Kedy ju treba po sviatkoch zasadiť do zeme, dá sa ešte teraz v zime, alebo trreba počkať až na jar?  Treba ju na ten prechod zo zimy do tepla a potom z tepla do zimy pripraviť, a ešte niečo, okrem udržiavania vlhkého,  koreňového obalu s borovicou robiť? Dokáže to borovica zvláadnuť?  Ďakujem za každú, dobrú radu a prajem pekné, vianočné sviatky. J

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.114 (?), 17.12.2017 9:03

Tak jde o to, kde bydlíte. Pokud v domě, tak je to celkem v pohodě - stromek dejte do garáže nebo chladné chodby, aby nepřešel z venkovního prostředí naráz do velkého tepla. V teple by neměl zůstat moc dlouho. Pak ho postupně přesunujte do chladnějších prostor a nakonec ven, Pokud byste ho vynesl z tepla hned do mrazu, nemusel by to přežít. Se sázením bude záviste na počasí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 17.12.2017 9:30

Nevím jak borovice, smrk (2x) to zvládnul dvě sezóny, pak šel trvale ven, kde se z toho pomalu oklepával. Mám balkon, takže aklimatizace přes balkon a v bytě nesmí být do velikonoc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 77.142 (?), 17.12.2017 12:58

Všechny dva stromky z květináčů se mně podařilo přesadit a dále pěstovat, ale letos i nejsem jistá, zda jsem nenaletěla a nekoupila jen uříznutý vršek vzrostlého smrku zapíchnutý do hlíny :-) volný kmínek nevidět, lezou tomu z hlíny větvičky, je to možné? :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.109 (?), 17.12.2017 15:23
Bývam v paneláku, a stromček je typ okrasnej borovice ktorý dorastá do veľkosti jedného metra Aspoň tak mi povedal predajca. Takže stromček dám teraz na chodbu paneláku a do tepla ho dám až na štedrý večer., Potom naspäť do chodby, k oknu a na jar ho zasadím. J
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika