přesazení jalovce



Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?)
25.9.2008 9:44

Myslím, že to s tím kopáním předchozí přispivatelé trochu přehnali. Tcháni na své skalce furt stěhují nějaké jehličnany, hlavně nějaké ty jalovce, i podobně velké a kupodivu se jim to daří a stromky přežívají. Zkuste   to vykopat s co největším balem to svedete, myslím, že ale nemá smysl snažit se o větší bal jak půl metru, protože to pak už nebude držet pohromadě, pak to trochu prořežte a když se zadaří tak to pak i poroste.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

atha - (3) - 130.85 (?), 24.9.2008 20:16, zobrazeno: 9328x

Chci přesadit, nevím jak se jmenuje, ale podle obrázku by to mohl být jalovec šupinatý.Asi 1/2m vysoký, 2m rozložitý.Mám ho 10-12let. Zabírá stále víc místa a překáží.Máte s tím někdo zkušenosti?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 162.128 (?), 24.9.2008 21:27

Přesazovali jsme 3 roky starý, a měl kořen snad až do austrálie. 10ti letý si nedovedu představit, to abyste to snad vyryli bagrem. Je to sice trochu brutální, ale řešila bych to uřezáním tohoto jalovce, a vysazením nového na cílové místo. Pokud se budete přece jen pokoušet to přesadit, tak vyryjte co nejširší kolo kolem jalovce, abyste měli co nejvíc jemných kořenů. Celou zimu pak poctivě zalévejte a modlete se, aby se chytil (nám přežil, a to jsme ten hlavní kořen uťali v délce 1,5 metru,  nebyla síla kopat dál).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
atha - (3) - 130.85 (?), 25.9.2008 8:38

Takhle šílené kořeny má?Já ho původně chtěla uříznout, ale pak mi to přišlo líto a řekla jsem si, že ho skusim přesadit.Ale rozhodně se mi u toho nechce vypustit duši, a ještě výsledek nejistý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 25.9.2008 9:44

Myslím, že to s tím kopáním předchozí přispivatelé trochu přehnali. Tcháni na své skalce furt stěhují nějaké jehličnany, hlavně nějaké ty jalovce, i podobně velké a kupodivu se jim to daří a stromky přežívají. Zkuste   to vykopat s co největším balem to svedete, myslím, že ale nemá smysl snažit se o větší bal jak půl metru, protože to pak už nebude držet pohromadě, pak to trochu prořežte a když se zadaří tak to pak i poroste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
atha - (3) - 130.85 (?), 25.9.2008 19:39

Děkuji, tak jste mi zase trochu povzbudil, skusím to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika