Polámané tůje



host - 34.50 (?) 
5.2.2010 21:38, zobrazeno: 7328x

Dobrý den, nyní když je venku tolik sněhu (u nás počítám cca 1,2 m) mám problém s tůjemi, protože se pod těžkým sněhem lámou. Vím, že mi navrhnete, abych průběžně tůje otřepával od sněhu, ale jsem třeba přes celý týden pryč z domova a tak z tůjí sníh neodstraním. Přemýšlel jsem, že bych tůje seříznul o takových 40 - 50 cm, aby pořádně zhoustly a pod těžkým sněhem se tolik neohýbaly. Co na to říkáte? Je možné takto to provést? Nějaké svazování stromků a instalovaní různých dřevěných prvků ke každému stromku se mi zdá nepraktické.

Dále bych se chtěl jen utvrdit v době, kdy se tůje řežou. Mám za to, že je to buď na jaře nebo v srpnu. Říkám to správně?

Ještě jsem zapoměl napsat, že výška tůjí je momentálně asi 3 metry.

Děkuji Vám za odpovědi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 6.2.2010 13:32

To mate jeste dobre.. me spadla hora snehu ze strechy na cca 1,5m vysoke jalovce. Zustala videt jen spicka, zbytek je ulamany, atd.

Ale k otazkam: poridte si takovy ten dlouhy rezac na zive ploty, tim se thuje take pekne zahusti, tzn. neni uplne nutne zkracovat. Ja thuje rezu tak, aby mely jen jeden terminal a nepozoruji prilis velke rozlamovani snehem. Ano, je tam, thuje se deformuje, ale +- drzi.

Rez: ja to delam na jare, ale mozna to je spatne. Slysel jsem nazoru, ze by se tim vykryl skoro cely rok ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 143.253 (?), 6.2.2010 15:40

Dobrý den, taky máme tuje naštěstí nejsou polámané, ale některé se rozjely oklepávali jsme sníh jak se dalo.Co se týká střihání vždy jsme stříhali v srpnu, ale loni jsem si tady na zahradě přečetla, že se stříhájí na jaře v březnu, tak jsme to nechali na jaro, ale teď si myslím, že kdybychom je ostříhali v srpnu tak by se nerozjely, zkracujeme 30-40 cm.Já myslím, že můžete i těch 50cm.Možná někdo poradí víc.Zdraví Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 34.50 (?), 7.2.2010 0:07

Děkuji Vám za odpovědi. Hodně štěstí v zahradničení!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika