Polámané tůje



host - 34.50 (?)
7.2.2010 0:07

Děkuji Vám za odpovědi. Hodně štěstí v zahradničení!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 34.50 (?), 5.2.2010 21:38, zobrazeno: 7326x

Dobrý den, nyní když je venku tolik sněhu (u nás počítám cca 1,2 m) mám problém s tůjemi, protože se pod těžkým sněhem lámou. Vím, že mi navrhnete, abych průběžně tůje otřepával od sněhu, ale jsem třeba přes celý týden pryč z domova a tak z tůjí sníh neodstraním. Přemýšlel jsem, že bych tůje seříznul o takových 40 - 50 cm, aby pořádně zhoustly a pod těžkým sněhem se tolik neohýbaly. Co na to říkáte? Je možné takto to provést? Nějaké svazování stromků a instalovaní různých dřevěných prvků ke každému stromku se mi zdá nepraktické.

Dále bych se chtěl jen utvrdit v době, kdy se tůje řežou. Mám za to, že je to buď na jaře nebo v srpnu. Říkám to správně?

Ještě jsem zapoměl napsat, že výška tůjí je momentálně asi 3 metry.

Děkuji Vám za odpovědi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 6.2.2010 13:32

To mate jeste dobre.. me spadla hora snehu ze strechy na cca 1,5m vysoke jalovce. Zustala videt jen spicka, zbytek je ulamany, atd.

Ale k otazkam: poridte si takovy ten dlouhy rezac na zive ploty, tim se thuje take pekne zahusti, tzn. neni uplne nutne zkracovat. Ja thuje rezu tak, aby mely jen jeden terminal a nepozoruji prilis velke rozlamovani snehem. Ano, je tam, thuje se deformuje, ale +- drzi.

Rez: ja to delam na jare, ale mozna to je spatne. Slysel jsem nazoru, ze by se tim vykryl skoro cely rok ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 143.253 (?), 6.2.2010 15:40

Dobrý den, taky máme tuje naštěstí nejsou polámané, ale některé se rozjely oklepávali jsme sníh jak se dalo.Co se týká střihání vždy jsme stříhali v srpnu, ale loni jsem si tady na zahradě přečetla, že se stříhájí na jaře v březnu, tak jsme to nechali na jaro, ale teď si myslím, že kdybychom je ostříhali v srpnu tak by se nerozjely, zkracujeme 30-40 cm.Já myslím, že můžete i těch 50cm.Možná někdo poradí víc.Zdraví Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 34.50 (?), 7.2.2010 0:07

Děkuji Vám za odpovědi. Hodně štěstí v zahradničení!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika