Oschlé větvičky sekvojovce



host - 144.91 (?)
12.8.2020 15:27

Já mám už asi 3m sekvoj, a přesně tohle mě dělá také. Mám ale pocit že je to jen tento rok, jindy jsem si toho nevšiml. Různě po celém stromě, na cca. 20-30ti místech, osychají a vadnou konce větviček. Pod barákem, polostín, blízko u něj nic. Přičítal jsem to letošnímu deštivému počasí, nevím..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Tom28 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (110) - 68.0 (?), 11.7.2020 21:58, zobrazeno: 884x
Dobrý den měl bych na doraz na zkušenější. Nevíte co může způsobovat oschlé výhony u sekvojovce. Může za to nějaký škůdce nebo nějaká plíseň? Výhony jsou jakoby uschlé a nakonci třeba ještě zelené. Časem to oschne celé. Více viz foto. Děkuji


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.196 (?), 12.7.2020 11:30

Tu stínovku máte okolo, nebo z jaké strany, do jaké výšky? Ta tráva-travina je chtěná, pro okrasu, nebo jen nevíte, že plevel je pro asi mladý keřík, stromek konkurence? Nové, mladé, nevyzrálé, křehké výhonky jsou náchylnější na mechanické dráždění-např. při pohybu ve větru, odírání, úderech o jiné části svého těla i té umělohmotiny, tuhých stébel trav. Taky může jít o plísně, přemokření kořenů-jaké jsou tam u Vás vláhové poměry? Kdy došlo k výsadbě, jaké je složení půdy?...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Tom28 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (110) - 68.0 (?), 12.7.2020 22:28
Mám vysazeno několik sekvojí. Tato je má první vypěstovaná že semena. Jelikož mi některé uhynuly z důvodu přehřátí na přímém slunci začal jsem malé semenáčky stínit. Tato sekvoj roste třetím rokem a již na podz jsem ji vysadil na plně osluněné místo tak jsem ji přistínil. Stínění je asi 80 cm sekvoj má teď tak 65cm. Ještě mám dvouleté a 2z nich začaly "vadnout" ale kompletně z důvodu přemokření jelikož tento rok je na deště vydatný. Tak jsem je dal pod průhlednou střechu. Takže jak vypadá premokrena sekvoj vím. Toto se objevuje náhodně výhonech nikoli kompletní vadnutí... mám ještě nějaké sekvoje už v zemi a u některých není nic. A u jedné to sledují také. Je to ale náhodné. 3az 4 místa na celém stromku. .
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.91 (?), 12.8.2020 15:27

Já mám už asi 3m sekvoj, a přesně tohle mě dělá také. Mám ale pocit že je to jen tento rok, jindy jsem si toho nevšiml. Různě po celém stromě, na cca. 20-30ti místech, osychají a vadnou konce větviček. Pod barákem, polostín, blízko u něj nic. Přičítal jsem to letošnímu deštivému počasí, nevím..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika