Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Jehličnany a konifery > Oschlé větvičky sekvojovce

Oschlé větvičky sekvojovce

host - xxx.xxx.91.196 (?)
12.7.2020 11:30

Tu stínovku máte okolo, nebo z jaké strany, do jaké výšky? Ta tráva-travina je chtěná, pro okrasu, nebo jen nevíte, že plevel je pro asi mladý keřík, stromek konkurence? Nové, mladé, nevyzrálé, křehké výhonky jsou náchylnější na mechanické dráždění-např. při pohybu ve větru, odírání, úderech o jiné části svého těla i té umělohmotiny, tuhých stébel trav. Taky může jít o plísně, přemokření kořenů-jaké jsou tam u Vás vláhové poměry? Kdy došlo k výsadbě, jaké je složení půdy?...

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Nábytek Vladeko - dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma

Tom28 (59) - xxx.xxx.68.0 (?), 11.7.2020 21:58
Tento příspěvek (zjistit adresu)
Dobrý den měl bych na doraz na zkušenější. Nevíte co může způsobovat oschlé výhony u sekvojovce. Může za to nějaký škůdce nebo nějaká plíseň? Výhony jsou jakoby uschlé a nakonci třeba ještě zelené. Časem to oschne celé. Více viz foto. Děkuji
Obrázky:

Připojit reakci   

host - xxx.xxx.91.196 (?), 12.7.2020 11:30
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Tu stínovku máte okolo, nebo z jaké strany, do jaké výšky? Ta tráva-travina je chtěná, pro okrasu, nebo jen nevíte, že plevel je pro asi mladý keřík, stromek konkurence? Nové, mladé, nevyzrálé, křehké výhonky jsou náchylnější na mechanické dráždění-např. při pohybu ve větru, odírání, úderech o jiné části svého těla i té umělohmotiny, tuhých stébel trav. Taky může jít o plísně, přemokření kořenů-jaké jsou tam u Vás vláhové poměry? Kdy došlo k výsadbě, jaké je složení půdy?...

Připojit reakci

Tom28 (59) - xxx.xxx.68.0 (?), 12.7.2020 22:28
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Mám vysazeno několik sekvojí. Tato je má první vypěstovaná že semena. Jelikož mi některé uhynuly z důvodu přehřátí na přímém slunci začal jsem malé semenáčky stínit. Tato sekvoj roste třetím rokem a již na podz jsem ji vysadil na plně osluněné místo tak jsem ji přistínil. Stínění je asi 80 cm sekvoj má teď tak 65cm. Ještě mám dvouleté a 2z nich začaly "vadnout" ale kompletně z důvodu přemokření jelikož tento rok je na deště vydatný. Tak jsem je dal pod průhlednou střechu. Takže jak vypadá premokrena sekvoj vím. Toto se objevuje náhodně výhonech nikoli kompletní vadnutí... mám ještě nějaké sekvoje už v zemi a u některých není nic. A u jedné to sledují také. Je to ale náhodné. 3az 4 místa na celém stromku. .
Připojit reakci
Kulinářské fórum - recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
Nakládání a vakuování masa na uzení20.7.2020
Maso jíž ze začátku černé16.7.2020
Nakládání a vakuování masa na uzení12.7.2020
Nakládání a vakuování masa na uzení11.7.2020
Nakládání a vakuování masa na uzení9.7.2020
Uzení domácích klobás30.6.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů