Opatovne zmrznutie Bobkovisne



solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 81.1 (?) 
30.3.2017 8:03, zobrazeno: 1733x

ahoj, chcem sa poradit, minuly rok na jar som kupil v kontajneroch Bobkovisen vysoku cca 0,5m, tuto mi minuly rok jar poskodil prizemny mraz, vsetky listy zmrzli, zhnedli a opadali.Pisal som o tom v tomto prispevku. Cez rok konariky obrasili a vyhnali nove listky.Tento rok po zime opat uplne rovnaka situacia. V zahradnictve mi pritom tvrdili ze Bobkovisen je mrazuvzdorna a preto som ju zvolil ako soliteru k plotu.  Ostatne rastliny na zahone prezili zimny mraz bezproblemov. Chcem sa spytat, ma to zmysel ju tam nechat, alebo ju mam vyhodit, kedze potrebujem stalozelenu, mrazuvzdornu rastlinu, ktora casom zakryje plot? J

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 184.133 (?), 30.3.2017 8:24

Úplně stejně jsem letos dopadl i já. Ale roky minulé ne. Musíte počítat s tím, že když bude zima mrazivá, zamrzne zem, napadne trocha sněhu, bobkovišeň to odnese. jediné místo, kde zůstaly listy zelené je těsně u stěny domu. Tam asi působilo ohřívání od stěny budovy, navíc to jsou výhony schované za celým keřem, který je v podstatě schoval před zimním sluncem. ostříhám to co na konci výhonů omrzlo, možná ostříhám i ty hnědé listy a keř si poradí. Ale pokud chcete stálezelenou, mrazuodolnou plochu, bobkovišeň tomu obecně nevyhovuje. Lepší výsledek budete mít například s kalinou vrásčitolistou nebo křížencem Viburnum pragense. Nebo s buxusem (var. bulata), s pierisy, rododendrony. Jsou sice mezi bobkovišněmi odrůdy s větší odolností k zimním mrazům, ale tak maximálně do -5 až -10 °C a to ještě i v závislosti na tom jestli je zima v době mrazů jiskrnná slunečná nebo lépe podmračená. Myslím si, že u bobkovišně ta listová plocha hnědne opravdu od mrazu, ne jako u odolnějších stálezelených od nedostatku vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika