Modřín 1.5 metru za rok



Tom28 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 44.3 (?)
11.4.2024 22:17
Jako že každý kdo má v zahradě modřín opadavý je nerozumný? 😂😂😂
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3,  4   
Tom28 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 44.3 (?), 11.4.2024 21:24, zobrazeno: 1364x
Ahoj mám dotaz. Na zahradě jsem vysadil pár modřinu. Dělají mi opravdu radost. Hned prvních pár kusů co jsem prvnímprvním rokem zasadil mě prekvapili jak hezky prirustají. Jeden obzvlášť. Dává více jak 1.5 m za rok. Poslední rok tipuji tak 1.8 m. Problém já ale že na svou velikost nemá asi dostatečně silný kminek a očividně ani kořeny. Když jsem letos odstranil ochranu proti okusu ukázalo se že bez oplocenky docela nestabilní. A jak přišly nějaké poryvy větru a modřín se naklonil tak asi o 20 stupňů... Řeším že udělám oporu s nadějí že časem více zakoření a zesílí. Evidentně jeho růstová schopnost je větší jak schopnost zesílit a zakorenit. Myslíte že se to srovná? Respektive lze ten disbalanc nadzemní a podzemní části ovlivnit? Jinak prostoru má kolem sebe víc než dost takže růst jako tyčka bez postranních větví nemá důvod. Navíc prirusta i do šíře ale roste asi moc rychle... Díky za postřehy...
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6494) - 9.142 (?), 11.4.2024 21:50

Sázet takový strom do zahrady, nebo dokonce k domu je velký nerozum.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Tom28 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 44.3 (?), 11.4.2024 22:17
Jako že každý kdo má v zahradě modřín opadavý je nerozumný? 😂😂😂
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 114.82 (?), 12.4.2024 7:00

Kvalitní výživa, zálivka, proč by vytvářel bohaté kořeny, když těch pár co má, mu na růst stačí.

Podobně je to třeba u stromkového angreštu, rybízu. Jestli jej zasadíte pomalu do kompostu, krásně roste. Ale zkuste ho vykopat po jednom roce od nasazení. Kořeny nemá v podstatě žádné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6494) - 9.142 (?), 12.4.2024 8:06

Za dvacet roků to pochopíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 185.166 (?), 12.4.2024 8:31

Máte nějakou úchylku se navážet do každého, kdo pěstuje něco jiného a jinak, než se zamlouvá vašim představám? Proč musíte napadnou snad úplně každého, kdo se tu ozve s nějakým dotazem? Oni sem přišli v dobré víře pro radu, vy ale každého z nich spolehlivě odpudíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1752) - 168.103 (?), 12.4.2024 8:45

Já už toho mám opravdu dost. Pan PP napsal dva příspěvky, v prvním píše, že vysazovat modřín do zahrady nebo k domu je velmi nerozumné. V druhém, že tazatel to za dvacet let pochopí. A za tyto dva příspěvky je šikanovaný nějakým agresorem, který se nedokáže ani podepsat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 186.45 (?), 12.4.2024 11:06

My už toho máme taky opravdu dost. Abyste nám vy, PP., Petr z Pardubic a další svým povýšeneckým a arogantním chováním ustavičně naváželi do našich kolegů zahrádkářů, kteří si sem jen přišli pro radu s nějakým problémem. Nestojíme o to, abyste kolegy z našeho fóra takto "mistrovali". A je to od vás furt to samé dokola. Najděte si jiné fórum, a neničte toto.

Modřín je v zahradě, protože jej tam majitel chce. Má jen určitý problém, se kterým chce poradit. PP. neporadil vůbec nic, přesto měl potřebu se do tazatele opět navážet. Koho by tento přístup neodradil od dalšího dotazu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.123 (?), 12.4.2024 12:08
Jak dojemné, když jeden a tentýž agresor tady píše z různých adres a snaží se navodit dojem, že není sám, ale že nas mnógo 😀.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 214.246 (?), 12.4.2024 12:05

Vy se pane Walter nikoho nezastavejte, to není váš úkol. Jestli se musí někdo podepsat nebo ne to je jen jeho věc. Vám dotoho nic není a je jen sprostarna to někomu stále připomínat.Je to životní styl se všude podepisovat. Jak vidíte vadí to více lidem to chování PP a možná je to nějaká nemoc. Jestli je to švestka, modřín, borůvka, do všeho stourá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika