jehličnany hnědnou



host - 179.248 (?) 
17.5.2006 14:17, zobrazeno: 25803x
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemá zkušenosti s hnědnutím větviček u cypřišků a thújí.  Mám je vysazené asi 3 roky a letos některé špičky začaly žloutnout a někteé hnědnout až do černa. Nevím co s tím. Nevím, jestli je to choroba nebo škůdce. Děkuji za odpověď.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 213.60 (?), 26.11.2006 15:19
Asi se moc rad nevyskytuje, já mám podobnou starost. Čtyři roky zasazená borovička Pinus parviflora 'Glauca' začala reznout a nyní před zimou je již kompletně rezavá. Nevím co s ní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 245.218 (?), 26.11.2006 19:39
Sice přímo neporadím, ale pokud mi na zahradě vyvstal podobný problém, odstřihla jsem větvičku a šupky hupky s ní do zahradnictví, kde jsme je koupila - vždycky mi poradily.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 65.92 (?), 29.11.2006 12:22
Nejsem odborník, ale mé rezavějící jalovce čínské stricta údajně chytly chorobu od ovocných stromů. Takovou radu jsem obdržel od zahradnice. Doporučila z blízkého dosahu odstranit neošetřované ovocné stromy ??? Nevím, v tom se nevyznám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 8.121 (?), 12.2.2007 8:55
Dobrý den,na rezavějící jehličnany používám Hořečnatou sůl.Dá se koupit v zahradnictví.Návod k použití je na obale.Mám s tím dobré zkušenosti.Mohu potvrdit,že jsem slyšelarorzi hruškové,která prý také škodí.S pozdravem Hamanová Brno
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 152.24 (?), 13.5.2007 17:03
Zdravím,žloutnutí a hnědnutí jehličnanů včetně thůjí je způsobeno bud přemokřením,nebo vysycháním v zimě,nezapomínejte že jehlice jsou v podstatě listy a vypařují po celou dobu vegetace a nebo nedostatkem hořčíku.Pomoc je možná bud odvedením přebytečné vlhosti -např okapové svody a pod,případně razatním okopáním,dále nezapomínat i v zimě za oblev zalévat,to platí i pro rhododendrony a azalky a každopádně i preventivně použír¨t síran hořečnatý,to je ona zminovaná sůl,správně pod označečím hořká sůl.Návod je na obalu-vyplatí se dodržovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 88.9 (?), 30.10.2016 17:59

Mám na zahrádce krásnou borovičku již několik - asi 12 let, pravidelně ji zaštipuji a redukuji, aby příliš nevyrostla. Každoročně na podzim mi začínají jehličky hnědnout - z počátku jsem se v yděsila, pak mi někdo řekl že se borovička "čistí" - jehličky opadají a vyrostou nové. Takže každoročně ji obírám od těchto rezavých jehlic a opravdu vyraší krásné modrozelené jehlice. Též ji skutečně ošetřuji hořkou solí, nic se tím nepokazí. Pokud se ovšem jedná skutečně o houbu, tak to bylo třeba jiný zásah. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika