Jak zazimovat venkovní květináč



host - 248.87 (?)
30.9.2013 19:20

Obložením polystyrénem jim rozhodně neublížíte, také se obkládají slámou (přes ni doporučují bublinkovou fólii), nebo kolem květináče zapíchnout kolíky a prostor vysypat opadaným listím, nebo obalit jutou a tak všelijak. Pokud je necháte normálně pod oblohou, tak vláhu mít budou.

Jako malá holka jsem babičce zabavila plochou kameninovou mísu na těsto a osázela ji různými skalničkami a drobnými jarními cibulovinami. Normálně kolik let na balkoně přezimovala - bez jakékoliv ochrany.  

Další možnost je pořídit si do květináčů rostliny, které snesou přezimování doma. Já takhle každoročně stěhuji palmu, olověnec, oleandr, osteospermum, lantanu a nemrazuvzdornou kopretinu - zimuji je v normální pokojové teplotě, i když chladnější místnost jim svědčí víc.           Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Uju - (29) - 63.2 (?), 30.9.2013 13:02, zobrazeno: 13072x

Dobrý den.

Nenašla jsem vhodné místo kam svůj dotaz dát, tak snad to nebude vadit. Koukala jsem k sousedce, že má spousty trav, keřů v květináčích a upřimně tato myšlenka se mi líbí(mám před domem vydlážděno a něco zeleného by se hodilo)+ velký balkón ALE... nemám sklep. Tudíž bych potřebovala květiny nechat v květináčích venku u přes zimu.(domů se nevejdou) Jak bych mohla zazimovat květináče, tak aby v nich rostlinka nevymrzla??? Příkala jsem si, že bych je na podzim nanosila do rohu zahrady, kde moc nefouká a květináče obložila polystirenem, ale nevím, zda-li to k něčemu bude. Jak chráníte květináče proti mrazu???

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 30.9.2013 13:37

Nechráníme je nijak. Ale možná záleží i na tom co v těch květináčích máte. My máme v květináčích všeliké jehličnany (smrčky, tůjky, jalovce), a na zimu je necháváme tam, kde jsou přes léto a nic s nimi neděláme. A všechno už léta roste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 30.9.2013 17:59

Je-li tuhá zima a květináče celé promrznou, mohou některým choulostivějším rostlinám umrznout kořeny. Dalším problémem může být, že rostliny v květináčích jednoduše uschnou, protože odpar, ač malý, pokračuje a nikdo je nezalévá. Je.li květináč konický, neměl by mrazem prasknout, ve tvaru válce, krychle nebo soudku ale puknout může.
   Jednoduché zimování je možné tak, že květináče i s rostlinou zakopete do záhonu. Chráníte tak kořeny před mrazem i suchem. Venkovní bonsaje zimujeme tak, že je vyjmeme z misek, kořenový bal zabalíme do propustného pytle a zakopeme do půdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.87 (?), 30.9.2013 19:20

Obložením polystyrénem jim rozhodně neublížíte, také se obkládají slámou (přes ni doporučují bublinkovou fólii), nebo kolem květináče zapíchnout kolíky a prostor vysypat opadaným listím, nebo obalit jutou a tak všelijak. Pokud je necháte normálně pod oblohou, tak vláhu mít budou.

Jako malá holka jsem babičce zabavila plochou kameninovou mísu na těsto a osázela ji různými skalničkami a drobnými jarními cibulovinami. Normálně kolik let na balkoně přezimovala - bez jakékoliv ochrany.  

Další možnost je pořídit si do květináčů rostliny, které snesou přezimování doma. Já takhle každoročně stěhuji palmu, olověnec, oleandr, osteospermum, lantanu a nemrazuvzdornou kopretinu - zimuji je v normální pokojové teplotě, i když chladnější místnost jim svědčí víc.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Uju - (29) - 63.2 (?), 4.10.2013 12:34

Děkuji za reakce. No, domů je přenášet nemohu bo jak už sjem psala nemám tolik prostoru(sousedka má sklep, tak má vyřešeno), no, má představa, že budu pěstovat v květníkách, je ibišek(venkovní), nějaká ozdobná tráva, thůjka atd...- něco co je schopno sost vyrůst. Zakopávat do země se mi upřimně nechce-ono taky moc není kam-všude něco roste.

No, prubnu ten polystiren, navrch kolem dál listí nebo slámu. Uvidím jestli nějaká vydrží. Děkuju za odpovědi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 4.10.2013 13:31
Tak ten venkovni ibisek treba dost omrzava u nas i kdyz roste v pude. Casto byva na jare dost vetvicek suchych. Ale zase obvykle ochotne vyrasi nove vetvicky. Takze se pak da cekat, za vymrzne i v tom kvetinaci a nebude to jen vina toho kvetinace.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika