Cedrus deodara Feelin Blue



host - 202.6 (?)
21.12.2007 16:26

U mne tento kultivar také dost dlouho nešel, ale přežil řadu zim, letos už začal i zahuťovat přírůstky = až poté když jsem jej dal přesadil z příliš velkého stínu.

Zato jiný poléhavý cedr "Golden Horizont, který jsem dal na slunečnější stanoviště jde úplně bšz problémů.

Obecně platí  = většinou jehličnany přes zimu nezmrznou ale uschnou!!!

---

Cedrů mám ve své sbírce několik a vždy budu ochoten jejich kolekci rozšířit (podle finanční situace) = protože i ty nejcitlivější, pokud v nějaké špatné zimě trochu přischly v jehličí, tak vždy na jaře velmi dobře obrazily a jsou rok o roku hezčí.

Slávek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 40.80 (?), 12.9.2007 19:27, zobrazeno: 9234x
Jaké máte zkušenosti s namrzáním tohoto jehličnanu v našich podmínkách?
Díky.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 115.162 (?), 13.9.2007 6:30

Koupila jsem si ho včera, chci ho umístit na otevřené místo na zahradě a údajně snáší dobře mráz v našich podmínkách. Přesto ho na podzim řádně zakryji chvojím. Takže zkušenosti osobní nemám, spíš doporučené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.67 (?), 13.9.2007 7:34
No právě... údajně namrzá jako hrom... původem je údajně z podstatně teplejších šířek asie... no jo ale prodejce své zboží vždycky pochválí. Jak říkají židé: Nikdy se neptej holiče, jestli potřebuješ ostříhat... Pěkný je jako hrom, ale když namrzne a bude "děravý".
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 202.6 (?), 21.12.2007 16:26

U mne tento kultivar také dost dlouho nešel, ale přežil řadu zim, letos už začal i zahuťovat přírůstky = až poté když jsem jej dal přesadil z příliš velkého stínu.

Zato jiný poléhavý cedr "Golden Horizont, který jsem dal na slunečnější stanoviště jde úplně bšz problémů.

Obecně platí  = většinou jehličnany přes zimu nezmrznou ale uschnou!!!

---

Cedrů mám ve své sbírce několik a vždy budu ochoten jejich kolekci rozšířit (podle finanční situace) = protože i ty nejcitlivější, pokud v nějaké špatné zimě trochu přischly v jehličí, tak vždy na jaře velmi dobře obrazily a jsou rok o roku hezčí.

Slávek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 167.21 (?), 3.5.2020 13:51

Hledám marně poléhavý cedr, prý himalájský (ale proti zobrazení má ten co hledám daleko hustější a drobnější jehličí) a je velmi velmi voňavý při promnutí.. Netušíte prosím, jaký typ to je a kde by se dal sehnat?Děkuji velmi za případnou odpověď.Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika