Příspěvky uživatele - 40.80

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Listnáč do špatné půdy, 24.10.2007
Nadmořská výška je jen 284 m n.m.
Listnáč do špatné půdy, 22.10.2007
Poradí někdo s výběrem listnáče do těchto složitých podmínek: Vrchní vrstva  půdy cca 20cm černozem, pak bohužel jílopísčitopopelová vrtstva. Orientace mírný svah na jih, bloudivý stín po celý den, nálet.vegetaci (javory mléč) možno případně... celý příspěvek >
Japonské javory identifikace, 20.9.2007
Dekuji za nazor. Zajimalo by mne, zda ty dlouhe nove vyhony s ridsim olistenim nechavate nebo je odstrihnete s tim, ze se vetev rozdvoji?Diky
breza, 12.9.2007
Briza koreni melce a dosti do siroka avelmi agresivne, proto si rozmyslete kolik mista mate k dispozici at vam "neutesnuje" dalsi rostliny.
Cedrus deodara Feelin Blue, 12.9.2007
Jaké máte zkušenosti s namrzáním tohoto jehličnanu v našich podmínkách?Díky.
Menší jehličnaté stromy, 27.8.2007
Pozor na tu borovici černou, pokud je to normální obyč nigra tak bude dost velká!!! klidně i 12m.  Docela pěkný přehled mají na německém webu  http://www.helmers.de/pflanzen/nadelgehoelze/  nebo pan Kostelníček... celý příspěvek >
Menší jehličnaté stromy, 27.8.2007
Plocha 10x10 m je dosti velkou plochou k vytvoření nádherné zahrady s řadou kultivarů jehličnanů /borovice, smrčky, jalovce/ které nemusí být vyšší než 3 m. Pokud je plocha sušší, jak píšete, volil bych např. některé borovice černé /pinus nigra/... celý příspěvek >
vhodné stromy do řadové zástavby, 10.8.2007
Jednou z možností je vysadit strom s kulovou korunou v požadované výšce. Můžete volit mezi javor Acer platanoides Globosum, kulovou korunu na holém kmínku. Mám na zahradě strom s výškou kmene pod korunou cca  3 m,  výše už moc neporoste a... celý příspěvek >
japonské javory- poškození mrazem, 6.5.2007
Mám stejný problém, ale se stříháním bych nespěchal. Pokud odstraníte mnoho listů javor ve vegetačním období nebude mít čím "existovat". Nechal bych ho být.
Habr - zmlazení živého plotu., 19.3.2007
Zkoušel někdo rasantní zmlazení živého plotu z habru? Můj má cca 3m ale dole začal řídnout. Zvažoval jsem brutální sestřih na výšku pod 1 m i sestřih po stranách, ale nevím jestli to "rozchodí"...?
habr, 10.3.2007
pokr.: habr snese i horší podmínky klidně i s kamením. Lépe se mu však povede, když rýhu do které budete sadit vyčistíte od případných kamenů tak do hloubky 40 cm a šířky dle toho, zda chcete sadit jednu nebo dvě řady habrů: buď 40 cm nebo 80 cm.... celý příspěvek >
habr, 10.3.2007
Ano, Vaše volba je vhodná - carpinus betulus je odolná tvrdá dřevina.  Nebojte se  a sázejte.
živý plot a pes, 13.2.2007
nemohu nereagovat: Bydlím v části města kde hraničí paneláky a začínají rodinné domky. Vsichni pejskaři i ti comají zahrady si vyjdou s pejskem pekne na procházku a pejsánci se vybehaji, vydelají si své hromádky na chodníčky a doma nebo na zahrádce... celý příspěvek >
Volně rostoucí živý plot na suchém stanovišti, 13.2.2007
omlouvám se, ale až při pozdějším čtení jsem zjistil, že jste chtěl listnáče. V takové volbě vám neporadím ale tipnul bych habry nebo dřišťál ( Berberis thunbergii ) ???
Volně rostoucí živý plot na suchém stanovišti, 13.2.2007
Myslím, že by vyhovovaly jalovce. Konkrétně:  Juniperus chinensis stricta. Na zahradě mám několik kusů v různých polohách a nejlíp roste na plném slunci v jílovité půdě a navíc na malé vyvýšenině, kde voda odteče poměrně rychle. Tento jehličnan... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika