Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Stando, Váš příspěvek je opravdu zajímavý konstrukt, který "plně vystihuje a dokonale řeší" tazatelčin problém.

Každé rozumné zahradnictví či zahradní centrum by mělo být schopno obstarat z velkoškolky standardní alejový strom s výškou nasazení koruny okolo 2,2 m.

V ostatních příspěvcích je již zmíněn kulovitý javor mléč a kulovitá katalpa.

Já bych do výběru doplnil třeba ještě následující stromy (ne všechny budou snadno k sehnání v požadované velikosti):

  1. Kulovitá nebo bělolistá odrůda javoru babyka - Acer campestre Nanum, Acer campestre Carnival. Babyka by mohla méně světla obstojně snášet.
  2. Okrasná kulovitá višeň - Prunus fruticosa Globosa s úžasně kulovitou korunou
  3. Další méně vzrůstné slivoně, "sakury" apod.:
  4. Černý jeřáb - Aronia melanocarpa Nero, Viking apod.

Ještě by šly vymyslet další a další stromy, prozatím to ode mne stačí; to, co jsem vynechal, nechť doplní další přispěvatelé.

Josef.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika