Zimní postřik jádrovin Nitrosanem 25



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?)
30.1.2014 13:24

Měď je biogenní mikroprvek, pro většinu organizmů dokonce potřebný. To ale neznamená, že nemůže být ve větším množství toxický.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 155.121 (?), 21.1.2014 13:29

No jo Tulameensmiley... Musel jsem se podívat, jak vypadá vlnovník na malinách, já vostuda. Takže, něco takovéno tam občas mám, ale může to být i viróza. Určitě neodumírá vrchol, ani se nevětví. Mně jde hlavně o hálčivce révového a na něj je z dostupných jen Sanmite. Sviluška na jabloních se s ním sveze taky. Mám ho od loňska (+ ještě Nissorun). Někdy dávno jsem měl Magus.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 21.1.2014 13:47

To byl takovy vtipek, kdyby Masai nezabral na vinnou revu, tak se bude hodit na maliny. Podle mne by to fungovat melo (na vsechny roztoce, halcivce a vlnovniky u plodin, do kterych je registrovan), ale pokud mate jeste Sanmite, tak to nema cenu zatim kupovat, ostatne... Masai, Sanmite a Kiron patří do stejné skupiny účinných látek a proto se nemají používat současně v témže roce, aby nedošlo u přípravků ke křížové rezistenci (jak jsem se dozvedel). J.R. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 104.146 (?), 23.1.2014 16:54

Nitrosan jsem už zavrhl. Koupil jsem ale Dithane DG Neotec. Původně jsem ho chtěl použít na plísně rajčat a kadeřavost broskvoní. Uvnitř balení se ale píše, že se používá i na strupovitost jabloní. Máte někdo ověřenou účinnost toho přípravku? Proti těm obalečům a spol. jsem chtěl koupit Mospilan SP20. Loni se mi na paprikách, které decimovaly mšice osvědčil, nepřežila ani jedna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 29.1.2014 10:34

Pane J.R.
V letošním roce je akaricid Floramite registrován také do jahod a plodové zeleniny. Účinkuje na všechna vývojová stádia svilušek a na pohyblivá stádia ostatních fytofágních roztočů, tedy nepůsobí u nich na vajíčka.

Jeho úč. l. bifenazate patří do skupiny karbazátů. Ta se u nás u ostatních akaricidů nevyskytuje. Firma tvrdí, že u nás dosud cross rezistence u roztočů nebyla zaznamenána, protože způsob účinku je mezi akaricidy ojedinělý (způsobuje jejich hyperaktivitu, smrt nastává po 3-4 dnech). Účinkuje především kontaktně, nemá systémové ani translaminární účinky. To je trochu problém, protože se roztoči nacházejí převážně na spodních stranách listů. Nepůsobí na hmyz, ani na ten užitečný, ani škodlivý. Je v balení 0,25 l.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 65.144 (?), 29.1.2014 10:57

Pane Vinšálku, dekuji za zpravu. Pocitam s tim, ze si Floramite objednam (jeste si chystam jarni objednavky na eshopy, v prubehu roku dokupuji jen drobnosti).

Dostal jsem na Floramite doporuceni, ze "má vynikající účinek na svilušku" i vedlejsi ucinnek na roztocika. Dale je z duvodu OL=1 den v Nemecku pripravek doporucovan proti trasnenkam - ktere se v teplem lete rychle mnozi - na pozdnich odrudach jahod. Se spodni stranou listu je trochu problem, tlakuji postrikovac co to jde a reguluji trysku, aby se 'mlha' dostala pod listy, pri hustsim porostu je to obtizne. 

Pisete, ze je v balení 0,25 l. Zatim jsem nasel na zahradkarskych eshopech pouze baleni 4 ml (davkovani 4 ml/10 l vody/100 m2). Ale 1-2 baleni rocne by mi mohlo stacit, vetsi jen pokud by byla priznivejsi cena. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 155.121 (?), 29.1.2014 11:10

Dithane je na strupovitost jabloně, ale jen za vegetace. Samotné se spíš nepoužívá. Je vhodné do kombinací třeba se strobiluriny nebo azoly. Obecně zimním postřikem čímkoli strupovitost omezíte jen nepatrně. Na rajčata Dithane ano, ale jsou lepší přípravky /Ridomil, Ortiva aj/. Na kadeřavost broskvoně Dithane skoro nepůsobí. Lepší je měď, Syllit aj. Ta měď je nejjistější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.143 (?), 29.1.2014 12:38

Něco o látce mancozeb /Dithane/

"V úrodě konvenčně hospodařícího zemědělce najdeme zbytky mancozebu. Jak velké riziko to představuje? K tomu, aby zemřelo pět z deseti osmdesátikilových mužů na otravu mancozebem, by musel každý spolknout 0,4 kilogramu syntetického fungicidu. V úrodě ekologického zemědělce najdeme zvýšené množství mědi. To je trošku "silnější káva". Na to, aby se s tímto světem rozžehnalo pět z deseti osmdesátikilových mužů po požití solí mědi, stačí spolknout 4 gramy. Měď např. poškozuje ledviny a játra." Autor Jaroslav Petr 

Zdroj: zde

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 29.1.2014 20:41

S tou mědí to taková tragédie není, život na Zemi ji potřebuje a využívá ji stamiliony let, či ještě díle. Zdravý organismus ji umí vyloučit. Ale mancozeb se v přírodě motá teprve zhruba 60 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 30.1.2014 13:24

Měď je biogenní mikroprvek, pro většinu organizmů dokonce potřebný. To ale neznamená, že nemůže být ve větším množství toxický.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.7 (?), 30.1.2014 14:10

Medzi toxickymi vlastnostami a dobou kolko to existuje neexistuje ziadna suvislost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika