Zimní postřik jádrovin Nitrosanem 25



Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?)
18.1.2014 10:35

Tak, podle včerejšího vyjádření zástupce firmy Sumi, Ortus účinkuje i na další druhy roztočů. Bohužel v balení pro malospotřebitele asi není.


Podobné jsou zkušenosti třeba s přípravkem Vertimec. V zelenině je registrován proti sviluškám, ale účinkuje zde i proti dalším roztočům. Lze ho i oficielně použít proti roztočíku jahodnikovému a merám v hrušních.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 96.86 (?), 13.1.2014 15:27

Masai už byl v minulém roce k dostání na agromanuálu. 100 g za 520,-. Je ale jen na svilušky, ne na hálčivce, vlnovníky a roztočíka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 128.42 (?), 13.1.2014 19:35

Ďakujem pánom Standovi a J.R. za snahu poradiť. Máme v našom meste pomerne veľkú firmu, ktorá sa už dlhé roky zaoberá predajom a aplikáciou agrochémie. Pozisťujem u nich niečo o prípravkoch Ortus, Magus, Masai, Kiron, ale najprv v predjarí odskúšam lacnejšiu a menej drastickú "anorganiku". Nerád by som dopadol ako Pat a Mat vo večerníčku. laugh Finančné náklady na chemický zásah by nemali prekročiť hodnotu ovocia na jednej jedinej chorej hruške. Našťastie plody mi akarinóza zatiaľ nepoškodila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 13.1.2014 20:33

Máte pravdu, Kuky.
Nějak mi vypadlo, že Masai nabízela BASF už loni. To nic nemění na tom, že zde je nová účinná látka pro ošetřování akaricidy. Co se týče ceny, to je trochu problém. U nás ho balí Agro Bio ve vodorozpustných sáčcích a v jedné krabičce je 100 g za 468 Kč. Problém je, že byste si musel objednat celé balení po 10 krabičkách. Což může udělat jen obchodník pro další prodej a ten si, samozřejmě, započítá marži.

Co se týče registrace přípravků do jednotlivých ovocných druhů, už to tady bylo několikrát řečeno. Nechci to opět rozmazávat. Z tohoto pohledu jsou na tom u nás nejlépe vinaři. Tam se chemickým firmám ještě ty náklady na registraci vyplatí. A až pak jsou jabloně a ostatní ovocné druhy jsou okrajová záležitost. I když tam mohou být i další vlivy.
Velké země, jako např. Německo či Polsko jsou na tom jinak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 18.1.2014 10:35

Tak, podle včerejšího vyjádření zástupce firmy Sumi, Ortus účinkuje i na další druhy roztočů. Bohužel v balení pro malospotřebitele asi není.


Podobné jsou zkušenosti třeba s přípravkem Vertimec. V zelenině je registrován proti sviluškám, ale účinkuje zde i proti dalším roztočům. Lze ho i oficielně použít proti roztočíku jahodnikovému a merám v hrušních.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 18.1.2014 11:39

A nerikal Vam zastupce vyrobce, zda Ortus je lepsi nez Sanmite, nebo to vyjde zhruba stejne? Sanmite ma dost dlouhou OL a deklarovane dlouhodobe ucinnosti v praxi moc neverim (dest, rust novych vyhonu ci listu, ktere nejsou postrikem osetreny).  J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 18.1.2014 22:02

Na Sanmite jsem se neptal, patří konkurenční firmě.Já si myslím, že to vyjde asi stejně.
Účinné látky obou přípravků patří do stejné skupiny tzv. pyrazolů, tedy jejich mechanizmus účinku je shodný.
Sanmite je více rozšířený a na našem trhu je o něco déle.
U Ortusu jsem zaznamenal, že když ho firma v minulém desetiletí uváděla na trh, upozorňovala, že je jen částečně selektivní k dravému roztoči Typhlodromus pyri. Avšak na dnes platné etiketě se dočtete, že Ortus je selektivní vůči antagonistům škodlivého hmyzu.

Myslím, že v současné době by stálo za to vyzkoušet Masai. I když jeho úč. látka tebufenpyrad patří také mezi pyrazoly, je u nás relativně nová, s malou možností rezistence škůdců. Navíc působí hloubkově a translaminárně.
Také záleží na tom, jak to vychází cenově.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 19.1.2014 9:25

Masai je nemecke databazi PS Info registrovan jako u nas na svilusky, ale navic je pro ostruzinik/malinik (Brombeere (Rubus fruticosus)/Himbeere (Rubus idaeus)) registrovan na vlnovnik (Gallmilben (Eriophyidae)). Cenove by mel vychazet o neco lepe nez Sanmite, 100g Masai sice stoji o neco vice nez 100g Sanmite, ale u Masai je polovicni koncentrace (pokud jsem se nespletl). Ale baleni 100g je taky dost velke a odvazit 2-4 gramy na 10 l neni uplne snadne (ja mam tedy malou digitalni vahu se stupnici po 0.01g, koupil jsem si ji na odvazovani pesticidu v praskove forme).

Zkusim se nejdriv dotazat nekterych velkych pestitelu jahod (i na Ortus(Kiron)), zda s tim maji nejake zkusenosti nebo alespon nejake znalosti. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 21.1.2014 10:35

Dotazal jsem se na akaricid Masai - mel by nejen na svilusku, ale i na roztoce mit podobny ucinek jako Kiron(Ortus) a Sanmite. Vzhledem k tomu, ze šíření přípravku probíhá v rostlině systémově s hloubkovým působením, tak by mohl byt v praxi lepsi. Takze ho asi vyzkousim, na nejmenovanem eshopu stoji 100g - 468 Kč (maji tam i Score a Floramite). Dekuji tedy panu Vinšálkovi za upozornění na tento moderní akaricid. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 155.121 (?), 21.1.2014 11:31

A je Masai i na hálčivce a vlnovníka révového???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 21.1.2014 12:12

Divejte, nevim, ptal sem se na zminene akaricidy v jahodach, primarne je Masai registrovan do jahod i vinne revy na svilusky. Ale i v Nemecku neni vse detailne registrovano, ale vychazi tam oficiální doporučení německé Zemědělské komory (Landwirtschaftskammer). Takze to chce zkusit, nekdo musi jit v cele pokroku.

Ale uz jsem tu psal, ze je registrovan na vlnovnik (Gallmilben (Eriophyidae)) do maliniku, takze kdyz budete sazet ten Tulameen... J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika