Vyměnit stromky?



host - 117.245 (?)
7.10.2017 22:28

dobrá rada-zajděte do kadeřnictví a požádejte aby vám nechávali lidské vlasy.je to docela ůčinné, jediná vada je že je to cca po14 dnech až třech týdnech podle počasí potřeba měnit.měl jsem dřív zahradu u lesa a taky tam rostli okrasné jedle přímo lákali zvěř a po spoustě pokusů zabralo ntohle. vlasy je třeba dát do husté síťky či něčeho podobného a dát přímo na stromek na motouz aby se to houpalo ve vzduchu.snad vám tato rada pomůže

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 161.36 (?), 7.10.2017 14:53, zobrazeno: 3609x

S několika stromky po složité anabázi s podzimně/jarní výsadbou nejsem přísliš spokojen a přemýšlím o tom, že bych je nahradil. Dám sem několik fotek s popisem a poprosil bych, zda byste u každého mohli zhodnotit, zda má smysl vysadit nový a ušetřit tím dost času, nebo zda je ve stavu, ze kterého se rychle vzpamatuje (předpokládám, že nýní už jsou dobře zakořeněny) a vyroste srovnatelně, co by vyrostl stromek nový.









Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 7.10.2017 15:09

Pokud jste si vědom předchozích omylů a ochráníte sad lépe proti zvěři, nevidím důvody pro hubení žijících... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 161.36 (?), 7.10.2017 15:21

Omylů? surprise Nejsem si vědom žádných omylů. Pouze byla nepříznivá situace ohledně výsadby, nemohl jsem jinak, letos už proběhne výsadba standardně na podzim. A proti zvěři - provedl jsem po výsadbě nátěr Aversolem, bez účinku. V létě jsem použil pachový ohradník proti srnám, a to dokonce výrazně hustěji, než říká návod. Srna si ho nevšímala a chodila těsně kolem kůlů s pachovým koncentrátem. Nakonec jsem použil lesnické pletivo, takže předpokládám, vzhledem k existenci spousty stromků v okolí, že srna už toto pletivo nijak prorážet nebude. wink

I přes v tuto chvíli už vyřešené externí vlivy, nejsem přesvědčen, že vývoj třeba těch 40cm torz bude srovnatelný s vývojem nového stromku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.218 (?), 7.10.2017 20:29

Asi bych zlikvidovala ty dvě třešně a možná i ty dvě poslední meruňky.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 117.245 (?), 7.10.2017 22:28

dobrá rada-zajděte do kadeřnictví a požádejte aby vám nechávali lidské vlasy.je to docela ůčinné, jediná vada je že je to cca po14 dnech až třech týdnech podle počasí potřeba měnit.měl jsem dřív zahradu u lesa a taky tam rostli okrasné jedle přímo lákali zvěř a po spoustě pokusů zabralo ntohle. vlasy je třeba dát do husté síťky či něčeho podobného a dát přímo na stromek na motouz aby se to houpalo ve vzduchu.snad vám tato rada pomůže

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.227 (?), 8.10.2017 8:22

Celkem hezký příklad, jak mohou dopadnout nechráněné stromky. Dobrá je i další zkušenost - raději stromky obehnat pletivem, než použít různé nátěry. Přes vrstvu zaschlého nátěru vyraší nějaký pupen spíš náhodou. Nově zasazený stromek a nátěr, to moc dohromady nejde. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 161.36 (?), 8.10.2017 8:47

Z tím nátěrem nesouhlasím, i natřené pupeny rašily naprosto korektně, nátěr vůbec ničemu nevadil. Těchto několik stromků je jen malá část výsadby, zbytek roste dobře. A problém byl pravděpodobně v uskladnění přes zimu v součinnosti s tvrdou zimou (u nás byla země promrzlá více jak půl metru), kdy prostě horní polovina zašla. Pletiva uvnitř byla nekrotizovaná. Žila jen spodní polovina, a z ní vyrašily nové výhony.

Ale s tím pletivem souhlasím - je to jediný účinný způsob, jak vyřešit problém se zvěří. Bohužel, v té době jsem netušil, že cokoli jiného nefunguje, navíc když Aversol používají i lesáci na nátěr malých stromků proti okusu, a pachové ohradníky používají zemědělci na ochranu polí... Proč to tedy u nich funguje a u mě ne? frown

Teď už je to jedno, vyřešeno, potřebuji jen dostat do použitelné stavu tyto stromky. Proto se ptám, které nejlépe? Takže nejspíš nahradit jen ty malé třešně a malé meruňky, zbytek by se mohl celkem rychle vzpamatovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 8.10.2017 9:30

Všechno, co roste, bych ponechal a nenahrazoval. Než by nový zakořenil, to ohryzání doženou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika