Vrúble



host - 33.35 (?)
4.12.2010 18:59
Já mám stelné zkušenosti. Švestky u mne ve výšce 770 m.n.m. rostou velmi zdravě bez jakýchkoliv příznaků šárky. Pravdou je, že plodí dost nepravidelně, záleží hodně jaký je rok. Vloni byly opsypané, letos ani jedná švestka. Hodně záleží na opylování. Zde vysoko v horách na samotě nejsou žádné domácí včely, jen samotářky a čmeláci a těm tento rok na jaře nepřál. Ani zelená ringlota zde nemá příznaky šárky. Zato na švestkách - Domácí velkoplodé - se vyskytuje roztoč Halčivec, ale i když je ho hodně, nemá prakticky žádny vliv na kvalitu úrody. Takže, kdo chce mít kvalitní slivovicu, ať se stěhuje do hor. Rouby slivoní uskladňuji podobně jako p. Vysloužil s tím, že část roubu, která je v zemi - asi jedná polovina - tu zabalím do novín a položím šikmo do země a na všechno nahážu hromadu sněhu. Takto rouby vydrží velmi dlouho. U jabloní a hrušek to řeším ze stromu na strom. Příjemný den.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?), 2.12.2010 19:55

I přes ten smajlík máte možná pravdu. Kdysi jsem četl (bohužel si nevzpomenu kde), že ve výškách nad 600 m n.m. se šarka nevyskytuje. Bylo mi divné, proč se o této skutečnosti, víc nemluví a nepíše. Asi to už doslova neplatí. Problém taky je, že v těchto výškách se švestkám daří jen málokde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.35 (?), 4.12.2010 18:59
Já mám stelné zkušenosti. Švestky u mne ve výšce 770 m.n.m. rostou velmi zdravě bez jakýchkoliv příznaků šárky. Pravdou je, že plodí dost nepravidelně, záleží hodně jaký je rok. Vloni byly opsypané, letos ani jedná švestka. Hodně záleží na opylování. Zde vysoko v horách na samotě nejsou žádné domácí včely, jen samotářky a čmeláci a těm tento rok na jaře nepřál. Ani zelená ringlota zde nemá příznaky šárky. Zato na švestkách - Domácí velkoplodé - se vyskytuje roztoč Halčivec, ale i když je ho hodně, nemá prakticky žádny vliv na kvalitu úrody. Takže, kdo chce mít kvalitní slivovicu, ať se stěhuje do hor. Rouby slivoní uskladňuji podobně jako p. Vysloužil s tím, že část roubu, která je v zemi - asi jedná polovina - tu zabalím do novín a položím šikmo do země a na všechno nahážu hromadu sněhu. Takto rouby vydrží velmi dlouho. U jabloní a hrušek to řeším ze stromu na strom. Příjemný den.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 170.244 (?), 22.1.2011 22:28

Mám 2 slivky 500 m/m už 14 let, šárka nikde.

Byl jsem svého času na exkurzi u bayernů, kde nám také ukazovali ozdravování kultury ovocných stromů teplem. Asi 1m vysoký stromek v květináči, v uzavřeném boxu při teplote vzduchu cca 40 st. po dobu několika týdnů, zalévané a ošetřované proti chrastavitosti. Dělali tam i jiné testy, to sem ale nepatří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 170.244 (?), 22.1.2011 22:32

Ještě doplním, že rouby mám už odebrané a zavázané v tesco tašce a vložené do chladničky k zadní stěně, kde je teplota tak +/- 0 až 2 st.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika