Vlky



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?) 
10.11.2018 9:44

Děkuji Vám za názory a poučení.Vzal jsem si s toho jako amatér do příště inspiraci a více zkušeností.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Jája S. - (28) - 156.126 (?), 30.5.2018 4:32

Jejda, to je otázek. Ty jabloně jsou tři (k tomu ještě čtyři další stromy) nasázené so sponu, ale vše jen  3 - 4 m od sebe.  Jsou moc blízko u sebe. Koruny se zaplétají do sebe, nedá se mezi nimi normálně projít. Jabloně jsou zdravé, pěkné, vše se dobře hojilo a výhonů kolem ran roste právě strašně moc a všechny přímo nahoru.  Zahradu jsme koupili 2015, takže jablka měly jen 1x a na všech třech jabloních vypadaly dobře. Péče o zahradu dopadla na mě, takže se snažím ty stromy nechat zmenšit, abych dosáhla ze židle max. z dvojáku. Ale když jsem to takhle jako úplný laik řekla prvnímu pánovi, ušmikl terminál a celkově jim nechal snad jen kosterní větve (to pak byla úplná hrůza jak to zahoustlo, stromy vypadaly hůř než před řezáním). Tento druhý pán se mi jeví schopnější, nestojí na zemi s nůžkami, má pilku a leze ve stromě a říkal že zmenšit strom je na několik let.  A neuřízl co jsem chtěla smiley. Akorát teda neřeže za mízy.

Vyloženě zahradník to není, udělal si před lety nějaké kurzy na univerzitě.

Jinak stromy hnojit mě nenapadlo. Kromě řezání, vylamování vlků, protrhávání jablek, tak je manžel občas ve vedrech zalévá. A vytrhávám kolem nich plevel.

Prostě zadání je, ty stromy držet menší a aby koruny nebyly tak moc husté. Ale právě to se mi nedaří, přes koruny absolutně není vidět.

A to ještě není všechno - až se vybabrám z jabloní, tak tu začnu shánět rady ohledně zmenšování rynglí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?), 14.10.2018 11:28

Zdravím Vás.

Jako minulý i tento rok budu provádět zástřih jabloně a to z důvodu, že jsem minulý rok VLKY zastřihl nad třetím pupenem.

Byla to má chyba(Nevěděl jsem, že se vlk odstraňuje celý)

Zde na fóru jsem se dočetl, že VLK roste z starého dřeva.

Přikládám foto mé katastrofy.

Mohu požádat jestli je má teorie popisu výše správně? A jestli je možné ještě něco udělat?



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?), 4.11.2018 16:45

Tak jsem provedl omlazení stromku + ošetření.

Nenašel jsem žádnou osobu, která by mi poradila s zástřihem, tak snad jsem to nepřehnal.

 



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.14 (?), 5.11.2018 23:57

Dobra prace. Ja omlazuji stejne. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.19 (?), 6.11.2018 10:34

zmlazení je to radikální, ale jako hlavní problém vidím nebo alespon z předešlých fotografií soudím, že je ten strom takto zmlazován každým rokem, mýlím se? 

Kolik dává ročně jablek?

podle kmenu, soudím stáří a měl by být v plné plnné plodnosti, ale plodonosného obrostu jsem moc neviděl.

PavelJC

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 6.11.2018 11:11

Pokud je pěstitel chovatelem ovcí, koz, nutrií, králíků... tak to proutí užije, ale k získání plodů zvolil zvláštní cestublush...SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 6.11.2018 11:31

Je to řezané na tažně a dlouhé čípky. Zajímavý by bylo vidět, co to vyvede ve vegetaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.248 (?), 6.11.2018 11:35

Na vinohrad dobrý.
Pěstitel zvolil ideální způsob řezu v ideální dobu. A taky obvyklý postupí: nejdřív odřezat a pak se zeptat, jestli je to správně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 6.11.2018 11:56

yestak teď budete mít tak na 3 roky od sklizně klídek. Nikoli od dalšího řezání košíkářských produktů...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika