Usychající květenství na jabloni



svicko39 - (4) - 139.86 (?)
1.5.2019 21:37
Děkuji za odpověď, kdybych věděl co mě letos čeká, postřik bych udělal. Nicméně dělal jsem standardní postřiky jako každý rok..z jara postřik proti přezimujícím škůdcům, poté při rašení Scala a Bellis na růžové poupě proti padlí a strupovitosti což by částečně mohlo monilii potlačit. Při ohledání jsem však nikde žádné škůdce, broučky či roztoče nenašel. Takže si říkám co by to mohlo tedy opravdu být. Zkusím se zítra lépe podívat. Zajímavé je že podobné problémy s kroutícími se a usychajícími listy má ještě černý bez na druhé zahradě, který také tímto také nikdy netrpěl, dokonce některé mladé výhony už zcela zaschly.. divné.. může tam být spojitost? Zítra můžu udělat fotku. Zkusím tedy zatím postřik vertimecem jestli za to třeba nemůže nějaká ta mera.. a uvidíme jestli se vzpamatují.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
svicko39 - (4) - 139.86 (?), 1.5.2019 19:03, zobrazeno: 1941x
Dobrý den, snažil jsem se na fóru i jinde něco najít ale nemůžu přijít na to co se letos děje s mými jabloněmi, i když jsem celkem v ovocných stromech zkušený, tak tohle se mi ještě nestalo. Od začátku pučení se mi už mladé lístky nějak nezdali, a teď kdy jde strom do květu je to čím dál horší, lístky se kroutí, jsou malé a jakoby skoro nerostli a zasychali, některá květenství jsou i téměř bez lístků, některá zaschlá.. ale nemůžu s jistotou identifikovat chorobu abych proti tomu něco nasadil. Přikládám fotky.
Foto1
Foto1
Foto2
Foto2
Foto3
Foto3
Foto4
Foto4
Foto5
Foto5
Foto5
Foto5
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.40 (?), 1.5.2019 20:11
Tie zmeny na listoch má na svedomí pravdepodobne roztoč Vlnovník jabloňový (Eriophyes mali, Hálčivec jabloňový). V boji proti nemu je najúčinnejšia síra (napr. Sulka) - tento postrek ale musí byť spravený koncom zimy alebo skoro na jar. Teraz je už na síru neskoro. V súčasnosti môžete použiť niektorý z akaricídov (Vertimec, Apollo, Ortus, Nissorun, Omite, Floramite, Borneo). Efekt už ale teraz bude limitovaný. Určite použite budúci rok síru - ešte pred pučaním. Čo sa týka usychania kvetov, tak v posledných 2-3 rokoch sa začala vo zvýšenej miere objavovať monilióza jabloní, predtým pomerne vzácna. Podobné príznaky môže spôsobovať aj bakterióza s pôvodcom Pseudomonas syringae (najmä tá 4. fotka je dosť podozrivá). IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 1.5.2019 20:29

Myslím, že to může být i poškození mšicemi nebo merou jabloňovou. Na druhé fotce je nějaký pupenový nebo slupkový obaleč, takový ten chomáček listů uprostřed dole.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
svicko39 - (4) - 139.86 (?), 1.5.2019 21:37
Děkuji za odpověď, kdybych věděl co mě letos čeká, postřik bych udělal. Nicméně dělal jsem standardní postřiky jako každý rok..z jara postřik proti přezimujícím škůdcům, poté při rašení Scala a Bellis na růžové poupě proti padlí a strupovitosti což by částečně mohlo monilii potlačit. Při ohledání jsem však nikde žádné škůdce, broučky či roztoče nenašel. Takže si říkám co by to mohlo tedy opravdu být. Zkusím se zítra lépe podívat. Zajímavé je že podobné problémy s kroutícími se a usychajícími listy má ještě černý bez na druhé zahradě, který také tímto také nikdy netrpěl, dokonce některé mladé výhony už zcela zaschly.. divné.. může tam být spojitost? Zítra můžu udělat fotku. Zkusím tedy zatím postřik vertimecem jestli za to třeba nemůže nějaká ta mera.. a uvidíme jestli se vzpamatují.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika