Určení odrůdy, mne neznámé, jabloně dle přiložených snímků



Jaroslav Gregorec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 218.137 (?)
23.9.2008 19:31

Zdravim. Mne veľmi pripomína odrodu, ktorú mám v záhrade uz velmi dlho.  Stromy celkovo dva kusy istotne cez 50 rokov. Podobá sa mi na Kardinál ž.  Ako uvádzate, nemajú veľkú trvácnosť pri uskladnení.  Kardinál je dosť stará odroda a ako uvádzate Vy, že ju máte cez 10-15 rokov no neviem, ale mohla by to byť ona v prípade, že nejaká škôlka ich množila v tom čase. V súčastnosti túto odrodu ponúka R. Pešek Podľa jeho popisu sa možno utvrdíte, alebo vyradíte túto možnosť odrody.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Jelen - (42) - 57.82 (?), 10.9.2008 15:02, zobrazeno: 7201x

Na zahradě máme tuto jabloň(viz. obrázky jablek), u níž nemám tušení o jakou odrůdu se jedná. Je to 10-15-letý strom, takže to není úplná novinka. Netrpí nemocemi, plodí docela hojně. Dozrává u nás koncem srpna, uskladněná jablka vydrží tak měsíc, možná o chvíli déle. Podle toho, co jsem viděl a četl na webu jedné německé školky, tak by to docela odpovídalo odrůdě Jakob Fischer, což ale zrovna není u nás rozšířená odrůda. Rád si poslechnu návrhy, co by to mohlo být.   

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 130.20 (?), 23.9.2008 9:17

K určení odrůdy je třeba znát co nejvíce znaků - o stromu i o plodu. Zkuste se podívat do starší pomologie na odrůdu Wealthy (má ještě červenější mutaci Wealthy double red), zda v popisu vlastností najdete převažující shodu. Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jaroslav Gregorec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 218.137 (?), 23.9.2008 19:31

Zdravim. Mne veľmi pripomína odrodu, ktorú mám v záhrade uz velmi dlho.  Stromy celkovo dva kusy istotne cez 50 rokov. Podobá sa mi na Kardinál ž.  Ako uvádzate, nemajú veľkú trvácnosť pri uskladnení.  Kardinál je dosť stará odroda a ako uvádzate Vy, že ju máte cez 10-15 rokov no neviem, ale mohla by to byť ona v prípade, že nejaká škôlka ich množila v tom čase. V súčastnosti túto odrodu ponúka R. Pešek Podľa jeho popisu sa možno utvrdíte, alebo vyradíte túto možnosť odrody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 23.9.2008 20:43
Kardinál to určitě není. Jeho plody jsou vysoké a jakoby trojúhelníkové, stromy obrovské, před 15 lety je určitě neprodával nikdo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.57 (?), 27.9.2008 2:04

Máme Wealthy na zahrádce, chuťově je to dobré jablko.Dužina je křehká, žlutavá. Dozrává asi tak současně jako James Grieve, což je počátkem září, ale je trochu sladší.Podle fotky by to mohlo být ono.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika