Určení jablka



host - 248.159 (?)
17.9.2021 20:18

Ještě mne s tím žíháním napadlo Wealthy, ale to je spíš tak 40 let zpátky (on ten čas hrozně letí), ale to by teď asi už hodně padalo, to strupovitostí netrpí, dužinu má bílou, místy až narůžovělou a když ho ještě soused měl, tak vždycky bylo moc chutné (tátovo James Grieve zrající stejně na mne bylo moc kyselé).

Jinak Standa je takový normální chlap, ani tlustý, ani tintítko, cca 175-178 cm.  Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
tenton - (1) - 203.14 (?), 16.9.2021 18:37, zobrazeno: 2174x

Zdravím ovocnáře, dokážete odhadnout o jakou odrůdu se jedná?Strom sázel děda před 40-50 lety, byl už skoro na chcipnutí a teď v minulých suchých letech, prosychal, odumíraly mu větve a loni se to s deštěm zastavilo a letos je úplně obsypán(na posledních dvou kosterních větvích).Jablka jsou hezká a výborná.Chtěl bych ho naroubovat, abych o něj nepřišel.Málem už jsem ho skácel.Případně mám doplnit další fota?jak mají být stylizována?

před konzumací
před konzumací
ještě na stromě
ještě na stromě
padanče
padanče
padanče zvrchu
padanče zvrchu
další trs
další trs
trs
trs
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 16.9.2021 19:48

A já se připojím se "sto prvním" dotazem na určení jablka dle fota. Co je to za jabka? Nevíte, co. Já taky ne. Stejně jsem strom už skoro celý přerouboval. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.159 (?), 16.9.2021 21:52

P z P, jen tak pro zajímavost jsem koukla na obrázky na netu a to vaše mi připadá jako tohle na fotce. Dle údajů sklizeň září, vvydrží do prosince, velká jablka - pokud by to odpovídalo, tak mrkněte na Peasgoodovo. Byla by to náhoda, ale co když?    Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 17.9.2021 14:45

Ten strom na Vysočině nebude žádný "špek". Bude to něco tuctového, co se prodávalo na vesnici a v okolí před 20 až 30 lety. Ze švestek tady mají Vlašku, Althanovu renglódu, pak nějakou žlutou ryngli, o které náš pan doktor Miloš Vysloužil prohlásil, že Oullinská nemůže na stromě vydržet do půlky září. Z jablek Letní průsvitné a snad Stark Earliest, do kterého jsem už "nastrkal" taky všechno možné. Pak tady mají snad Idared, ale na Idared je nějaký moc chutný, ale dejme tomu. V atlase jsem vyčetl, že Peasgoodovo je náchylnější ke strupovitosti a plody silně trpí moniliovou hnilobou, ale ani jedno ani druhé nesedí. Jestli něco trpí moniliovou hnilobou, tak je to Kidds Orange, co jsem otrhal, tak už prakticky všechno shnilo, takže pánovi z Chrudimska na ochutnání asi nezbude. Ale rouby má, tak uvidí sám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.159 (?), 17.9.2021 20:18

Ještě mne s tím žíháním napadlo Wealthy, ale to je spíš tak 40 let zpátky (on ten čas hrozně letí), ale to by teď asi už hodně padalo, to strupovitostí netrpí, dužinu má bílou, místy až narůžovělou a když ho ještě soused měl, tak vždycky bylo moc chutné (tátovo James Grieve zrající stejně na mne bylo moc kyselé).

Jinak Standa je takový normální chlap, ani tlustý, ani tintítko, cca 175-178 cm.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 17.9.2021 20:30

Weathy to bych si dal říct, panečku, ale "těžko Anežko". Každopádně díky za snahu. Jinak všechno může být zavádějící, pruhy i chuť. Například Krasava byla dost nakyslá a třeba vůbec taková není. První plody Holiday v Pardubicích mají krásné ojínění typu Mac Intosh, ale chuť je navinulá, spíš do Jonathanu, má taková být? Asi ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 17.9.2021 21:58

Nebo kupříkladu ve vlákně "slivoň neznámá?". Je možné, aby ta červená bluma identifikovaná jako Malvazinka vydržela na stromě až do půlky září, i když je to tedy v 625 metrech? Když ano, tak může Oullinská renglóda vydržet v podobné nadmořské výšce také tak dlouho? Nebo se jedná o Ontário? Ale nechci odbíhat od tématu zakladatele vlákna, takže se vraťme zpět k jeho fotkám. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.196 (?), 17.9.2021 7:19

yesTenton-pěkné, slušné... Mohlo by být doplněno: míry, váha, vůně chuť, foto na řezech, na čistě bílém podkladu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 17.9.2021 8:41

Jasně a vy byste pak nezištně týden ležel v pomologiích abyste ty parametry dohledal. A nenašel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 17.9.2021 10:43

PP.-nevím, nač jste reagoval, ale Tenton se ptá, co popřípadě doplnit-? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika