tzv. sloupové ovocné stromky - např. jabloně



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
   
metalwarrior665 - (34) - 210.43 (?) 
23.9.2009 22:29

Zdravím, je to velmi zajímavá diskuze. Sdílení zkušeností je stokrát důležitější než proprané návody a reklamy.

Můj dotaz. Rodina zasadila stromkový rybíz a angrešt tak 60 - 80 cm od plotu, za nimi je tak zbytečně prázdné místo. Myslíte, že by se k plotu mezi ně (do trojúhelníku, čili vzdálenost od obou něco pod 1m) vešla sloupovitá jabloň? Případně na jaké podnoži by se nejméně "bila" se stromkovým angreštem a rybízem? A podobný dotaz mám i k révě. Světlo by nemělo být takový problém, jen si moc nedokážu představit jak je přesně rozložen kořenový systém.

Děkuji za odpovědi.

EDIT: Kolem by byl pravděpodobně mulč, možná sem tam nějaká rostlinka. Závlaha možná, i když preferuji méně náročné. Půda je lehká, písčitá (pod mulčem přecijen tolik nevysychá), v teplém klimatu pardubické nížiny.

Zahrádku mám malou, jde mi o zpestření i estetický prvek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 243.142 (?), 13.3.2012 22:03

Asi by se tam sloupová jabloň vešla, i když nevím jak daleko od sebe ty rybízy jsou. Uvažte, zda budou mít dost světla. Jenže nevím, jestli si budete moct vybírat podnož (snad 26). A nač ještě sem tam nějaká rostlinka? Snad ne brambor?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 14.3.2012 6:16

Sázet cokoliv blíže než 1 metr od plotu je chyba. Zbytečně prázdné místo holt občas někde vznikne a nedá se s tím nic dělat. Nezahušťujte nadměrně výsadbu, není to dobré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 67.174 (?), 24.5.2015 9:48
Takto mi tento rok zakvitol moon light, obdobne boli na tom aj rondo, gold line, red spring a ďalšie. Kysuce 420mn. Laco

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 54.2 (?), 11.10.2015 21:36

Sklizené Rondo s typickou mělkou stopečnou jamkou ve společnosti s Lukasovou máslovkou a černá ovce - Red Cap. Mimochodem letos s nažloutlou dužninou.

Juraj Kafka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.199 (?), 12.10.2015 19:29

Aké sú chuťovo stĺpovité jablone? Sú medzi nimi nejaké zvlášť chutné odrody? Ďakujem Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 250.146 (?), 12.10.2015 19:43

Chut je dost individualna vlastnost, no must je s nich velmi dobry. Inak pracujem v skolke kde majitel ma v oblube stlpovite jablone tak som mal moznost ochutnat velmi vela odrôd, ked si dobre pametam tak najviac mi chutili procat 1 a redspring.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 32.196 (?), 13.10.2015 2:52

Rondo patří k těm chutnějším (listopad až vánoce), má možná pro někoho překáživou slupku v ústech. Sonet je v chuti nejvýraznější v druhé polovině září a začátkem října. Po té se chuť vytrácí, Nicméně nemoučnatí.  Red Spring velké, líbivé a chutné jablko, které po novém roce však moučnatí. K nejkvalitnějším, myslím dužninově, patří žluté Goldlane a Moonlight, To jsou kvalitní zimní odrůdy. Nemoučnatí,  snad jen Moonlight po té mírně vadne.  Sunlight jsem nedegustoval. Odrůda Cactus tvoří chutná velká bílo zelená jablka s malým jadřincem, Je však také podzimní až raně zimní. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika