tzv. sloupové ovocné stromky - např. jabloně



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 204.1 (?) 
11.10.2007 9:11
Včera jsem koupil dvě sloupové jabloně na podnoži MM106 tak už jsem je zasadil na této podnoži mohou růst i vzatravěné zahradě na jiné podnoži to roubované neměli byl jsem proně v Plzni u Fytosu mají velký výběr dobrých odrůd ze své produkce jinak  mají i okrasné stromy a keře i skalničky .                                                                   dim
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 11.10.2007 15:06
Nejsem pěstitelem, znalcem ani příznivcem sloupových jabloní. Nevěřím však tvrzení, že cokoli na MM 106 může uspokojivě růst a plodit v zatravněné zahradě. Možná jen v enormně dobré půdě a při intenzivní péči o trávník (hnojení, sečení, mulčování).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185) - 179.196 (?), 11.10.2007 21:59
Kdysi někdy tady na diskuzi uvedl pan Boštička, že minimální vzrůstnost pro podnože do zatravněné plochy by doporučil MM106. Chystám se nějaké vysadit, tak by mne zajímalo jakou podnož volit. Máme na zahradě spíše sucho, je to pravidelně sekané. Půda je do půl metru navežená kvalitní a pod tím je původní půda, samé kámeny, někdy i dost velké.
Zdravím
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.1 (?), 14.10.2007 9:45
Do takových podmínek spíše semenáč nebo pláně aby zakotvylo do hloubky kde najde vodu jinak by musela být závlaha aby stromy netrpěli suchem. Ještě se používali podnože M11, jadernička moravská atak podobně.

ti
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 14.10.2007 12:25
Nebo naopak v půlmetrové navezené ornici mělce kořenící zakrslé podnože (J-TE-G, M9). Nad nimi ovšem černý úhor.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kimlova.V - (1) - 19.22 (?), 30.10.2007 18:44
Zdravím všechny, dostala jsem na zasazení sloupové jabloně ale nevím jak daleko od sebe sázet ani výšku vzrůstu. Jak vysoko asi vyrostou? Díky Vlasta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.133 (?), 5.11.2007 18:26
Stromky budou 30 cm široké, takže spon zvolte pole toho jak velké chcete mít mezi stromy mezery. Výška závisí na podnoži půdě a vláze. Vítek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.245 (?), 15.4.2008 11:33

Mám malou zahradu v 600m nadmořské výšky. Jsou sloupivité stromky do této nadmořské výšky vhodné? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.143 (?), 17.9.2009 9:55

Prosím vás, taky mě v nabídce firmy Sieberz navnadili na Ballerinky-Flamenco.Píší, že se dají pěstovat i na balkoně.Je ted´vhodná doba na zakoupení jabloně, ponechání přes zimu v květníku a na jaře ji vysadit do zahrady nebo raději hned vysadit na stanoviště?Pavla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.33 (?), 2.7.2010 21:05

Na podzim jsme zasadili 3 sloupové jabloně (Polka, Bolero, Maypole). Doporučovaná vzdálenost výsadby je 60 cm (my jsme volili jako zástěnu k bazénu). Krásně přezimovaly, Maypole na jáře nádherně fialově kvetla a má první3 jablíčka. Všechny 3 jabloňky se mi ovšem z vrcholového pupenu rozvětvily do 3 výhonů. Nevím, zda jsme neměli nějak upravit, zda nebyl potřebný nějaký zásah a neponechat jen jeden výhon??? Ví někdo??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika