stromy a mravenci



host - 202.158 (?)
22.5.2007 7:58

To by mohla byť jedna strana mince. Opačne povedané mravce lezú na strom na ktorom sa mšice nachádzajú. Takže postriekať a vec je vyriešená. Ak nemajú zdroj tak nemajú čo nosiť a prenášať, mám na mysli teraz mravce.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 19.5.2009 20:42

Mě se mucholapka neosvědčila, moc dlouho se nediví a brzy se přes ní dostanou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 202.158 (?), 22.5.2007 7:58

To by mohla byť jedna strana mince. Opačne povedané mravce lezú na strom na ktorom sa mšice nachádzajú. Takže postriekať a vec je vyriešená. Ak nemajú zdroj tak nemajú čo nosiť a prenášať, mám na mysli teraz mravce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.254 (?), 27.6.2007 17:21
Jo, to je všechno fajn. Mravenci se ale v okolí tolik rozmnožili, ze nevím, co s nimi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 254.28 (?), 21.7.2007 20:44
No tak než jsem přišel na to co to znamená a, že existuje nějaký lepový pásek tak mi mravenci když jsem zničil jejich mšice zlikvidovali 80% jablek které od "bubáku" celá zevnitř vykousali :( Takže mám na zahradě 80% jablek zlikvidovaných a to jsem se tak těšil na úrodu jelikož jsem si stromy letos s pomocí znalého člověka prořezal a zkulturnil. Doporučuji nepodceňovat. Je to mrzuté. Teď se jenom koukám jak již krásná jablka ze stromu nahnilá odpadávají.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313), 22.7.2007 13:22
Nemyslím si, že vykousaná jablka jsou dílem mravenců.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 254.28 (?), 22.7.2007 18:38
No mohu to klidně nafotit... jablka jsou děravá u "bubáků" a jakmile ho člověk vezme do ruky, vyřine se z jablka několik desítek mravenců kteří jsou vyrušeni u hodokvasu uvnitř jablka. V životě jsem nic takového neviděl. Jablka byla v klidu pokud jsem nechal mravenci nasazenou mšicí kolonii. Jakmile jsem postřikem zlikvidoval jejich násadu mšicí tak začala pohroma na jablkách.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313), 22.7.2007 21:40
Přesto si myslím, že otvory do jablek vznikly jiným způsobem a mravenci tam hledají spíš jiné organizmy než jablečnou dužinu. Mohu se mýlit, ale nikdy jsem neslyšel, že by mravenci nakousávali jablka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Yantschi - (32), 15.8.2007 13:24
Samozrejme, mravci nenosia na strom vosky, ale naopak, vosky za zivia cicanim, vylucuju medovicu a na tie chodia mravce. Riesenim je v prvom rade znicit postrekom vosky a to opakovane pocas celej vegetacie. Mravce v ziadnom priade nevyhryzavaju do plodov diery. Je to dielo inych skodcov, napr. osy, vcely, mechanicke poranenie. Problem s mravcami sa urcoite vyriesi, ak sa vyriesi problem s voskami. Existuju aj lepive pasy a existuju aj navnady pre nicenie mravcov.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.143 (?), 11.5.2008 22:02

Pánové asi takhle, je potřeba v předjaří udělat jarní postřik oleoekolem či bioolem. Zadusí většinu vajíček mšic (černé tečky). U obzvlášť u silně napadených jsou větve celé černé. Ty je dobré raději odstřihout a spálit. Tím eliminujete první jarní potravu mravenců a tim je sladká medovice, kterou produkují mšice. K tomu bych ještě přidal ty lepové pásy na kmeny. Protože mravenci sice nenosí mšice ze stromu na strom, ale z konce letorostu na jiný ano. Tim, že tam mravenci vůbec nebudou, nešíří se jarní mšice(bezkřídlé) tak rychle po stromě. Vypozorováno.

Mravenci také okusují lístečky ve fázi myšího ouška.

Kromě těchto pro nás negativních vlastností však mravenci zbaví stromy a zahradu všech housenek a tak například květopas nemá šanci. Živí se totiž živočišnou potravou. Samozřejmě cukr sklízejí v podobě medovice od mšic po celou sezonu. A tak dolu po kmeni častou lezou mravenci s přeplněnými zadečky. Teď třeba na břízách je to možno pozorovat.

Mě se za plotem zahrady usadili mravenci rodu Formica tedy ti velcí. Na každé listové růžici jabloní jsou dva až tři exempláře pečlivě střežící svoje stádečko mšic před vetřelci ať se jedná o slunéčko či mou ruku. Stavějí se i hned do obranného postoje se zadečkem namířeným k protivníkovi a rozevřenými kusadly. Zajímavé je, že jsou-li na stromě mravenci rezaví, žádný jiný druh včetně mravenců lesních tam nebude. Patrně tito drobní, ale velice žahaví mravenci vzbuzují respekt.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 12.6.2008 0:37

Je tedy nějaký zdroj o tom jak je to s roznášením mšic?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika