Střih jabloně - je správně?



Bajas - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 149.16 (?)
13.5.2013 13:32

Mňa by zaujímalo, ako ten strom pokračuje na svojej ceste, kedy by už mohol mať i nejaké prírastky. Bolo by nejaké foto pane Petre? Bajas.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 19.143 (?), 13.5.2013 16:25

Ferdo-guru - tendence k přeroubování je původní myšlenka p.Petra z 15.4. a na tu jsme reagovali - 30 let starý strom, není-li to výjimečná odrůda, nebude žádný zázrak a přeroubování v tomto stavu po zkrácení extrémně dlouhých větví je dobrý nápad - nutno však zachovat tažné větve. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bajas - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 149.16 (?), 13.5.2013 13:32

Mňa by zaujímalo, ako ten strom pokračuje na svojej ceste, kedy by už mohol mať i nejaké prírastky. Bolo by nejaké foto pane Petre? Bajas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 130.100 (?), 10.6.2013 9:22

Dobry den, vidim, ze je zajem o to, jak strom pokracuje ve vyvoji. Pro dalsi odbornou diskuzi prikladam foto. Prava cast stromu neni moc viet diky vedle rostoumu stromu. Snazil jsem se, dle rad prispevovatelu, odrezat spaliky, vsechny rany zadelal steparskym voskem. Chtel bych se zeptat, jestli je vhodne jeste napr. ty dve kolme vetve zkratit nebo je ponechat? Na strome nejsou skoro zadne vlky, listy se obnovily na ponechanych vetvich. Na strome nejsou zadne plody... Dekuji, Petr PS: jeste v dalsim prispevku vlozim foto druhe jablone, kterou jsem take byl nucen upravit - opet jsem cerpal z rad v tomto vlaknu. Nyni bude k dalsi odborne diskuzi porovnani rustu po dvou mesicich od zasahu ;-)

Prvni jablon - po dvou mesicich
Prvni jablon - po dvou mesicich
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 130.100 (?), 10.6.2013 9:51

Dobry den, prikladam jeste foto druhe upravene jablone. Prispevovatele meli pravdu - tato jablon je na tom lepe - ma plody a celkem dost listove plochy. Stacilo ji "jen" upravit - odstranit spaliky, zatrit steparskym voskem a vratit "stranovou rovnovahu". Hezky den, Petr

Druha jablon - dva mesice po zasahu
Druha jablon - dva mesice po zasahu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.132 (?), 26.6.2013 1:37

byly by nějaké aktuální fotky těch stromů? také by mě zajímalo, co se tam děje :) a nebo možná až zimní snímek, tam budou stromové pěkně nazí :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 130.100 (?), 4.7.2013 7:28
Fotky v prispevcich z 10.6. jsou zatim nejcerstvejsi. Myslim, ze ted opravdu nema smysl to vice fotit - je tam hodne listu a hodne vlku, takze nejsou videt detaily... Dam sem fotky az opadne listi, to bude vsechno vic videt ;-) Petr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 222.58 (?), 13.5.2013 16:50

Dobrý den, chtěl bych se prosím dovědět, jestli jsem na správné adrese a niti, jak je to s ulamováním květů na jabloni Rajka, která byla zasazena na podzim loňského roku a nyní má asi na 30 květů. Jestli by se měli ulámat všechny, tak bych byl asi zklamaný, protože nepoznám ani jak by vypadalo první jablíčko. Jsem začátečník a proto se ptám tak hloupě a promiňte mi to. Děkuji za jakoukoliv odpověď. Burian

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.42 (?), 13.5.2013 20:43

Střih jabloně- je správně?

Proberte až plůdky a pokud budete pravidelně hnojit na list, tak se dočkáte prvních vzorků. Důležité je, aby stromek měl dostatek živin, aby nezpomalil počáteční růst.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 189.156 (?), 13.5.2013 21:44

Takových odborníků tady na vesnici máme... a lepších:) Strom dle mého na odpis není, jádroviny zvládají i horší prasárny, ale to samozřejmě není důvod je dělat...

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 14.5.2013 8:09

Já bych nebyl tak přísný. Měli bychom si uvědomit, proč ovocné stromky pěstujeme. Ne kvůli nedostatku potravin a vitamínů na trhu jako za války a po ní, nýbrž především (možná pouze) proto, že nám stromečky a práce kolem nich přináší radost. Nelze porovnávat amatérského pěstitele s velkoproducentem. Komerčnímu pěstiteli je jedno jablko na rok vysazeném stromku k ničemu, potřebuje, aby výsadba dosáhla co nejdřív hospodářsky významné plodnosti. Tedy na vysazených stromcích květy mít nechce. Ale zahrádkáře to první jablíčko na stromečku potěší, udělá radost a o to tu přeci jde. Stromek dozajista nezůstane zmrzačený kvůli tomu, že zaplodil v prvním roce. A že tím pádem možná vykázal menší přírůstek? Co na tom, však to dožene.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika