Stlpovita jablon s cervenymi plodmi



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.216 (?)
22.1.2012 22:51

Kdyby se pánové přihlásili, byl by lepší přehled o tom, co kdo napsal. Takhle je v souhrnu pana Vlastimila pouze anonymní změť čísel. Nevím v čem je problém. Cením si všech přihlášených.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 46.80 (?), 21.1.2012 21:30

Ze své degustační zkušenosti mám za příjemné chuti odrůdy Rondo a Moonlight.  Sonet a Goldlane mi přijdou navinulé. Ale jak říkáte, každý má jiné chutě. Koštoval jsem také Red spring a Starcats, u Starcatsu mi vadilo brzké moučnatění u Sonetu zase ztráta chuti. Dále také odrůdu Kaktus - nejpomaleji rostoucí odrůda připomínající svými ztlustlými velmi krátkými výhony pouštní kaktus, zelené zimní jablko s téměř neznatelným jadřincem a chuti navinulé. Mám doma ve své nadmořské výšce 505 m odrůdy: Sonet - tu mám volně v trávníku jako budoucí solitéru s okopaným kruhem země. Dále v záhonu v řadě cca 80 cm od sebe také Rondo, Goldlane a Moonlight. Odrůdy Kaktus a Pidi jsem umístil mezi květiny. ještě mne čeká na jaře vysadit odrůdy Pomredbig, Red Spring, Sunlight a Redlane s červenými listy a Kordonu.  Tento rok nesmí přijít mrazy v době květu a budu konečně znát chutě a vlastnosti některých těchto jablek i v horších podmínkách. V každým případě je to zajímavost a těším se až tam budou ta jablka na podzim svítit.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 161.61 (?), 22.1.2012 22:06

Pánové odpůrci takže to shrneme.Pane Kafka, hned při prvním zájmu tazatele uvádíte svůj kontakt, samozřejmě jen tak mimochodem.Následuje příspěvek 166.139 a 46.80,cena je vlastně lidová.Další příspěvek 70.100-štíhlá vřetena jsou vlastně náročná na odbornost a hned se přidává pan 46.80 s totožným tvrzením o náročnosti atd. - Odpověď.Totéž mohu tvrdit o balerínách.Pokud si myslíte, že vyvazování větví je úkon, který zahrádkář nezvládne tak potom máte pravdu.Nezvládne totiž ani balerínu.Nastupuje další bojovník 147.107 s nepřirozeným tvarem štíhlého vřetene.Pane,jak si představujete přirozený růst jabloní, ukažte mi v lese semenáček, který roste s kosterními větvemi.Obrůstají ve spirále kolem terminálu(stejně jako vřetena).Když pane 147.107 budete řezat vřetena v dubnu a vyvazovat červenec-srpen nebudou se vám nůžky s provazem a ohýbadli plést.Ještě chcete tvrdit, že vaše vzácná shoda proti vřetenům neni účelová? - Mičurin II.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.216 (?), 22.1.2012 22:51

Kdyby se pánové přihlásili, byl by lepší přehled o tom, co kdo napsal. Takhle je v souhrnu pana Vlastimila pouze anonymní změť čísel. Nevím v čem je problém. Cením si všech přihlášených.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.139 (?), 22.1.2012 23:19

Neni som za ani proti vretenam. Mozno to je dane momentalnym modnym trendom a vplyvom reklamy, postudoval som si cos aji o stihlych vretenach v starsich knizkach od p. Cejku a aj na webe. Myslim, ze by som to snad aj zvladol, ale ako cistemu laikovi, ktory s tym este iba zacina, mi pride mnozstvo prace s balerinami mensie.

Mozno casom prisadim aj dalsie baleriny a mozno to budu na skusku stihle vretena tak, ako teraz chcem skusit baleriny. Kazdy sme iny a kazdemu vyhovuje nieco ine. Momentalne mi baleriny prijdu na udrzbu jednoduchsie. Mozno ten nazor zmenim, mozno nie, dokial vsak nevyskusam obe moznosti, nebudem to vediet.

Rad sa prejdem po zahrade a co-to porobim, no nerad by som, aby sa zo zabavy a radosti pri prechadzke s noznicami po zahrade vytratila dobra nalada a stala sa z nej iba drina. Tej mame aj mimo nej dost. Zahradu vnimam ako zonu oddychu a relaxu. Vratane kopania sadbovych jam, rezu stromov, ci zberu urody. Len tomu chcem urcit unosnu mieru. A aj ked sa este nepovazujem za seniora, chcem, aby si s tym dali mladsi radu aj keby som ja nevladal, inak to vacsinou konci vyklcovanim, co je skoda najma pre tych, pre ktorych to vo vela pripadoch pestujeme. Mladnut uz hold nebudeme. :D

Zahrada by mala byt nieco, co nas ma spajat, nie rozdelovat. Som rad, za tolke vyjadrenia aj expertov skor z oblasti vinica, aj pestovatelov, ci nepestovatelov balerin. Kazdy ma kus svojej pravdy. A ja som vdacny za nazory vsetkych diskutujucich.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.139 (?), 22.1.2012 23:25

Pre poriadok, zakladajuci dotaz je moj. Mam pridelenu novu dynamicku IP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 46.80 (?), 23.1.2012 0:54

No neodpověděl jste mi na dotaz :-) Zato Vám je líto, že Vám jsem kontakt nedal, můžete si ho opsat:-)  Bojovníku.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 23.1.2012 8:46

Připadne mi, že pan POLEHLA se vlamuje do otevřených dveří. Nikdo tu přece nezatracuje pěstování štíhlých vřeten. Já vidím přínos diskuse v tom, že přece jen dá nějaké informace o sloupovitých jabloních, kterých je vcelku pomálu (těch informací). Postoj "štíhlá vřetena nadevše, sloupovité jabloně nenávidím", je trochu neracionální. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 73.140 (?), 23.1.2012 13:17

O jaké nenávisti to tady píšete?Oháníte se tady svobodou názorů a zkušeností a sami podsouváte takové nehoráznosti.Když máte tak jasno, popište takovou nenávist vůči pěstitelským tvarům.Rád se poučím.O štíhlých vřetenech jsem psal jen proto, protože si myslím, že je z nich zbytečný respekt.A zřejmně čistě z nenávisti jsem uvedl odkaz pro pěstování balerín aby ovocnáři, kteří se pro ně rozhodnou měli seriozní informace.Zároveň ale dodávám není to pro mě perspektivní tvar.Doufám, že vám nevadí vyjádření osobního názoru.

Pane Kafka kontakt nepotřebuji, nemáte mě co nabídnout.

Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 226.194 (?), 23.1.2012 18:10

Příteli, zbytečně se tady chytáme. Obecně platí, že by to chtělo osvětu. Že jenom něco nabízet za horentní sumy v barevném katalogu je strašně málo. Lidi to vidí na obrázku, jsou unešení, ale pak doma neví co s tím. Čímž reklamovaný článek v záhrádkáři je první jiskrou do tmy. Takže je mi líto, že jste proti názory bral tak osobně. Ale věřte, že nebyly lživé ale rovnocenné Vašim.  A že chcete chránit ostatní taky zákazníky je v pořádku. Nicméně je na volbě každého co si pořídí. Mě je to osobně jedno.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 77.140 (?), 24.1.2012 7:39

Pane Kafka, souhlas.Dopracovali jsme se k tomu trošku kostrbatě, ale myslím, že v zájmu zahrádkářů.Nyní je poze na nich jak s těmito informacemi naloží.
S pozdravem :  Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika