Sparjon



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?)
21.11.2017 10:06

Jak říká můj tiskový mluvčí...

Nejsem si vědom, že bych byl tiskovým mluvčím ani toho hlavatého rozumbrady, který s tímto označením před časem přišel, ani ctěného doktora Vysloužila, který radostně kyne ze Šumperka do Šuran a ochotně přebírá tyto výrazy. Dovolil jsem si pouze připomenout toho nejlepšího křížence typu Mc Intosh x Jonathan, popřípadně jiných Mc Intoshových kříženců s Jonathanem. Tím je podle doktora Vysloužila HOLIDAY. Je totiž možné, že by to sám doktor Vysloužil v tomto vlákně o Sparjonu ani neuvedl. Taky je otázka, jestli se to vůbec potvrdí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 1.10.2017 14:43, zobrazeno: 6208x

Kříženec dvou kultovních orůd - Spartanu a Jonathanu - sliboval být výjimečným jablkem. Očekávání ale nenaplnil.  Určitě není špatný, ale žádné z rodičovských odrůd se chutí nevyrovná. Třeba mu uznat, že nezdrobňuje plody jako Spartan, netrpí padlím jako Jonathan ani tolik strupovitostí jako oba rodiče.

Sparjon
Sparjon
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 156.177 (?), 16.11.2017 20:14

Odrůda vznikla zkřížením odrůd 'Jonared' a 'Spartan'.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.139 (?), 16.11.2017 20:31
To je pravda. A Jonared je náhodná mutácia (klon) Jonathanu... IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 30.186 (?), 16.11.2017 20:53

Pěstuje někdo i jiné odrůdy pana Červeného (Simonka, Věra, Podorlické...)? Podělí se o zkušenosti s jejich pěstováním?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 156.177 (?), 16.11.2017 20:40

Pan Vyslouzil ostalo v chuti Sparjon aspon nieco zo Spartana?Kedze je to zimne jablko nenastala skladovanim zmena chuti k lepsiemu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 16.11.2017 21:31

Pan Vyslouzil ostalo v chuti Sparjon aspon nieco zo Spartana?Kedze je to zimne jablko nenastala skladovanim zmena chuti k lepsiemu?

Náš pan Vysloužil stále opakuje, že nejpovedenější kříženec tohoto typu je odrůda Holiday.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 17.11.2017 11:12

Bohužel mnoho nezůstalo. Chuť Spartana je velmi dobrá, nezapře rodinu MacIntosh. Sparjon těží z názvu - je to dítě slavných rodičů. Kdyby se jednalo o nějaké neznámé křížení, málokdo by se o něm zmínil a málokdo by ho měl. Já v chuti Sparjonu necítím žádného z rodičů - oba,  Jonathan i Spartan mají výjimečnou chuť, zatímco Sparjon je trochu tuctovka. Čímž neříkám, že je to špatné jablko.
   Jak říká můj tiskový mluvčí, Holiday je jen jeden. Bohužel letos jediné 3 plody úplně zkroutila strupovitost ještě před dozráním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 21.11.2017 10:06

Jak říká můj tiskový mluvčí...

Nejsem si vědom, že bych byl tiskovým mluvčím ani toho hlavatého rozumbrady, který s tímto označením před časem přišel, ani ctěného doktora Vysloužila, který radostně kyne ze Šumperka do Šuran a ochotně přebírá tyto výrazy. Dovolil jsem si pouze připomenout toho nejlepšího křížence typu Mc Intosh x Jonathan, popřípadně jiných Mc Intoshových kříženců s Jonathanem. Tím je podle doktora Vysloužila HOLIDAY. Je totiž možné, že by to sám doktor Vysloužil v tomto vlákně o Sparjonu ani neuvedl. Taky je otázka, jestli se to vůbec potvrdí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 184.133 (?), 21.11.2017 10:42

Sparjon není špatný, je to hezké jablko, chutné. U pana Vysloužila není nic moc, ale co jinde? Z potomstva Mc Intosh je velmi solidní i odrůda Empire. Pro mě je to Spartan na březen... To hledání vlastností po rodičích mi přijde takové divné, škatulkující. Potomstvo, které přináší jinou kvalitu je přínosem. V tomhle případě je šťavnatější a svěžejší chuti než Jonatán, není tak sladký jako Spartan. I ta slupka je lepší než u Spartana. Ve vůni si kousek toho Intoše nechal. Na pováženou je protěžování uniformity chuti střížovických odrůd z poslední doby. Na vysoké úrovni, se slabou slupkou, ale moc je toho po Rubínu, Topazu se zamíchaným Goldenem. A ikoničtí přátelé této univerzální kombinace neberou mezi slušné odrůdy nic co by se odlišovalo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 21.11.2017 16:37

Já jsem si hlavně na doporučení pana Boštičky a jiných pořídil SPALORD (Spartan x Lord lambourne), ale ohledně této odrůdy je "ticho po pěšině", takže možná, že si nakonec řeknu zlatý dobrý Spartan. Je mě to velice líto, ale Empire nemám. Kamil chválí i ten NOVOMAC. A můžeme nakonec pokračovat třeba s VYSOČINOU atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika