Sladká jablka



host - 46.80 (?)
2.3.2012 21:12

vážení, mohl bych poprosit o nějaké fotografie odrůdy Signe Tilish? Archivní.

¨Juraj Kafka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
host - 187.151 (?), 21.10.2011 23:11

U části plodů Signe Tillisch mám relativně výrazné červené líčko.Signe Tillisch je rozpoznatelné podle velmi specifické chuti (staré pomologie jako Říha říkají " balzamická ") a ještě jistěji podle výrazné vůně. Potvrzení pravosti odrůdy podle letorostů a plodonošů je snad možné.Pokud jde o jinou odrůdu s podobnými plody (nic podobného Signe Tillisch neznám, je velmi vyjímečná) letorosty tuto shodu potvrdí, nebo vyvrátí. Pan Vyskočil má pochopitelně pravdu, poznat odrůdu pouze podle letorostů je téměř nemožné, ale použít je jako potvrzení určení podle plodů, to by snad šlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.69 (?), 21.10.2011 23:46
O odrode Signe Tillisch sa píše, že je to sladko nakyslá odroda pôvodom z Dánska, ktorá má krehkú silne aromatickú dužinu. Takže to nie je vyložene sladké jablko? Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.250 (?), 1.3.2012 21:47

Dobrý večer, odrůda Signe Tilisch není úplně sladká odrůda, to třeba Bláhova oranžová je mnohem sladší. Je to ale jablko v naší rodině i u sousedů velice oblíbené a to mají vedle odrůdy jako G.Delicius, Rubinola, Bohemia, Topas, Blaník a další. Tuto odrůdu jsem zachránil asi před 30 roky, ze starého sadu rodičů, kde byla asi stoletá jabloň. Narouboval jsem ji na mladý strom, na polovinu koruny společně s Grafštýnským.  VV

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.80 (?), 2.3.2012 21:12

vážení, mohl bych poprosit o nějaké fotografie odrůdy Signe Tilish? Archivní.

¨Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 26.65 (?), 3.3.2012 4:21

Posílám fotografii odrůdy Signe Tilisch. Vlevo je odrůda Grafštýnské. Vimon

Grafštýnské a Signe Tilisch
Grafštýnské a Signe Tilisch
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.194 (?), 5.3.2012 18:36

Hmm děkuji mockrát, tak Signe Tilish tedy nemám. To moje jablko není vždy tak obrovské. Líčko je oranžově žíhané, trpí hořkou pihovitostí při nedostatku Ca v půdě.  Vel, mi sladká chuť, sklízí se současně nebo krátce po řechtáči soudkovitém. Tj v první polovině září., kdy částečně propadá. A jablka jsou po týdnu k jidlu někdy i rovnou.

Tak nevím, horší je že jabloň se pomalu a jistě poroučí. Už jsou na ní houby.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 246.18 (?), 31.10.2011 9:10
U mně je nejsladší vynikající Starking, pak také Matčino v optimální konzumní zralosti a letní Zita.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 151.38 (?), 31.10.2011 9:28

Však taky Starking Delicious x Matčino dali vzniknout odrudě Nabella, jejiž kvalitu nemohu z letošního prvního jablíčka ještě posoudit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 31.10.2011 10:18

Možná Vás Nabela zklame. K jejím dobrým znakům patří vlastnosti, které nemá ani jedna z rodičovských odrůd - kompaktní růst velmi dobré obrůstání plodonosným dřevem a vysoká úroda vyrovnaných velkých plodů bez ohledu na polohu, netrpících strupovitostí. Skladovatelnost je ale krátká (drsná slupka rychleji vadne) a v chuti za Matčiným pokulhává. Taky se mi zdá, že trochu namrzá ve dřevě. 
   Přesto si myslím, že Matčino a Red Delicious jsou natolik zajímavé odrůdy, že by se měly použít k šlechtění častěji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 31.10.2011 17:09

Matčino jsme kdysi měli - sladké bylo až moc. Mně vyhovuje dobře vyzrálý Golden Delicious. A letos je krásný, s narůžovělým líčkem a už se dá jíst, to je výhoda. V mých skladovacích podmínkách vydrží jen do vánoc, pak vadne. Takže je to kvalitní raně zimní odrůda, podle mně. Letos mám z něj kvalitní mošt. Je ale nutno ho chemicky ošetřovat. V obchodech se dá teˇd koupit, ale pozor, bývá to loňská sklizeň, tj. rok stará jablka, s chutí univerzálního jablka pro řetězce ve výprodejích.

Golden Delicious, i když je spíš kulatý
Golden Delicious, i když je spíš kulatý
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika