Sezona výsadby ovocný stromků začala



host - 55.168 (?)
26.11.2018 9:42

Minulý týždeň prišla posledná dodávka tejto jesene: Broskyňa 'Primissima Delbard' a hruška 'Charneuská' z Bojkovic. Kvalita ok, s výpestkami spokojnosť. Akurát už je na sadenie v mojej polohe dosť neskoro, keďže na budúci týždeň už má byť aj celodenný mráz. Vysadím ich až na jar, hádam do jari prežijú. Igor 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 234.38 (?), 23.10.2018 20:58

St Julien dosahuje 70% myrobalánu. Adesoto dosahuje 80-85% myrobalánu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.213 (?), 22.10.2018 18:39

adesoto by nemal rast bujne,

Tom NR ste si istý že adesoto nie je bujný podpník?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 182.44 (?), 23.10.2018 8:58

Ja sa snažím stromčeky kupovať hlavne osobne priamo v škôlke. Asi pred desiatimi rokmi som prvé stromčeky zakúpil v Plantexe a všetko to boli kvalitné výpestky za rozumnú cenu. No postupom času išli ceny v Plantexe hore a nepáči sa mi ani ponúkaný sortiment. Najmä čo sa týka kombinácie podpníka s konkrétnou odrodou. Naposledy som nakupoval stromy u p. Šoku v Krakovanoch a v Bojkoviciach u p. Peška. V oboch prípadoch som zatiaľ spokojný a chystám sa tam nakupovať znova. Bol som osobne aj v Agrofructe v Čiernej Vode kupovať ríbezle, všetkých 18 až na jednu sa ujalo. Cena bola v porovnaní s Plantexom polovičná.Čo sa týka nákupu cez internet, tak raz som kupoval hurmikaki z Čaklova spolu s 3 plodovými ružami a bolo to pre mňa veľké sklamanie. Hurmikaki prišlo s viditeľne preschnutými koreňmi a nepomohlo ani namočenie na 24 h do vody. Rád by som z tohto e-shopu znova nakúpil, lebo majú zaujímavý sortiment, no dosť sa toho obávam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.117 (?), 23.10.2018 14:31

Já se též snažím nakupovat stromky v zahradnictví, ale vloni jsem nedostupné odrůdy objednal přes net. Vizuelně stromky vypadaly velice dobře, přesto ze 6 kusů 3 se nechytly. A to se na rozdíl od začátků zahradničení snažím vysypat jámu kompostem, dávám opěrný kůlek, letos v suchém létě jsem cca 1 x týdně zaléval a přesto byla ujímavost 50%. Někdy mám pocit, že když jsem stromky píchnul pod drn, že jsem byl úspěšnější. Ale samozřejmě je mi jasné, že "startovací" podmínky se podepisují na budoucím vývoji stromku a tak se snažím toto zlepšit, přesto někdy je efekt opačný. Ale zatím jsem vysázel něco kolem 50 až 60 stromků, tak přesnější statistika není k dispozici.
IvanHorseman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 23.10.2018 19:18

Prosím, jak rozměrná je Vaše výs. jáma a jaký podíl kompostu v ní je, je smíchán se zeminou...? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.117 (?), 7.11.2018 22:25
Omlouvám se za pozdnější reakci pro SPCH- jámy pro stromky cca průměr 40 cm, hloubka cca 30 až 35 cm. Na dno návidlí hnoje, zasypu trochou zeminy, zatluču kolik, zastřihnu kořínky do bílé a posadim do jámy. Zasypu cca 1/2 na 1/2 zeminou a kompostem. Během zasypávání trochu natřesu a po zasypání zašlápnutí kolem kmínku, uvazu a zaleju cca 20 litry vody. Na jaře zastřihnu korunku, na podzim ponechám bez střihu do jara. IvanHorseman
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.154 (?), 23.10.2018 21:54

Stromky, co přijdou poštou, chtějí hlavně zastřihnout kořeny a na 24 hodin namočit... (teď čekám za pár dní Hornokrajský malináč wink, doufám, že to bude on - minule to byl místo něj Holovouský)...    Lída           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.168 (?), 24.10.2018 10:05

Som začiatočník, sadím stromčeky teraz 2. sezónu. V minulej sezóne, mojej prvej, som vysadil 8 ks stromov - 5 ks na jeseň (1 marhuľa, 2 hrušky, 2 slivky), 3 ks na jar (1 jabloň, 2 slivky). Všetky stromčeky boli kupované z Čaklova a cez internet. Kvalita sadeníc bola veľmi dobrá - bol som spokojný. Z jesenných sadení mi neskôr zahynula hruška Williamsova a z jarných sadení slivka Katinka - ale vinu za to nedávam predajcovi, bolo to dané zrejme inými faktormi. Stromčeky ktoré neskôr zahynuli sa mi po vysadení aj zazelenali ale napr. slivka sadená na jar mi evidentne vyschla. Takže úspešnosť mám zatiaľ 75%. Teraz na jeseň som vysadil ďalšie 4 jablone (Angold, Admirál, Blaník, Nela) a 1 slivku (Čačanská rodná), opäť z Čaklova - sadenice boli opäť kvalitné, uvidím aký bude výsledok môjho sadenia. Ešte by som mal sadiť túto sezónu hrušku z Bojkovic a marhuľu zo zahradnictvi Spomyšl - takže budem môcť porovnávať aj kvalitu sadeníc z rôznych zdrojov, ale so sadenicami z Čaklova som zatiaľ veľmi spokojný. Igor   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.185 (?), 4.11.2018 21:54

Tak som tento víkend vysadil ešte slivku (Topking/St. Julien A) - z Čaklova, broskyňu Luna/B-VA-2 - zo Sabinova a marhuľu Harlayne/myrobalán (?, ale fakt s veľkým otazníkom) - Spomyšl. U Čaklova a Sabinova v popiskoch všetko ok, Spomyšl má tú chybu, že som objednával Harlayne na myrobaláne, ale stromček mal na sebe visačku Malus domestica ´Panenské´, MM-106. Som na to kukal, či dobre vidím. Koreňová sústava na MM-106 nevyzerala a aj tvar púčikov a farba kôry naznačovala, že sa jedná asi fakt o marhuľu, ale je to nemilé. A či to je Harlayne? Neviem. Budem dúfať, že áno. Je to už 2 nezrovnalosť v popiskoch, čo som objednával v Spomyšli. Treba uznať, že sadenice čo mi prišli boli vždy krásne, zdravé, kvalitne zabalené, ale v značení majú asi neporiadok. Mohol som tu Harlayne kúpiť radšej v Bojkoviciach, ale zlakomil som sa, že Spomyšl zasiela aj na Slovensko. Moja chyba.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.168 (?), 26.11.2018 9:42

Minulý týždeň prišla posledná dodávka tejto jesene: Broskyňa 'Primissima Delbard' a hruška 'Charneuská' z Bojkovic. Kvalita ok, s výpestkami spokojnosť. Akurát už je na sadenie v mojej polohe dosť neskoro, keďže na budúci týždeň už má byť aj celodenný mráz. Vysadím ich až na jar, hádam do jari prežijú. Igor 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika