Sandra (šlechtitel p.Buzrla)



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?) 
9.10.2023 9:49, zobrazeno: 887x

Sandra - 2023 - rouby na Buzrlově stromku

Sandra vznikla křížením odrůd Topaz x Rubín.Je velmi nezvyklé křížit zpětně rodiče s potomkem.Pan Buzrla se toho odvážil a vzniklo raně zimní jablko.Uvidím po ochutnání jak to dopadlo.Zatím první postřehy.Může trpět hořkou pihovatostí viz.první dva loňké plody(poslední snimek) kdy Buzrlův stromek nebyl v plodnosti.Letos je to jíné odrůdy se na roubech rozplodily a náznak choroby žádný.Vypadá to také na variabilitu tvarů plodů a postupné dozrávání.Až ochutnám poreferuji.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m) 

Sandra
Sandra







Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 168.30 (?), 25.2.2024 21:57
A jak by ste nam zhodnotil chut? Je viac rubinova ci topazovska?)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 26.2.2024 10:03

Byla to první úroda (ty dva plody z předloňska nebyly degustovány).Zatím zklamání.Jsou nevýrazné, nechutnají ani po Rubínu ani Topazu.Nubudu dělat závěry je to první úroda, mohla být ovlivněna průběhem počasí atd.Uvidím jak si povede v příštích letech.Očekával jsem takový sladší Topaz. Zatím se moje očekávání nenaplnily.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.30 (?), 26.2.2024 20:21
Dakujem, moc ste ma nepotesil, vkladam do sandry velke nadeje, myslim,ze sandra by mala mat podobne naroky na klimu ako rubin, nieje to ziadna pink lady v tomto ohlade,
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 27.2.2024 10:40

Nevěšme hlavu.Byla to první úroda a nemusí hned každá odrůda ukázat své kvality. Kdysi jsem vysadil Beni Shogun.První úroda byla sklamáním vzhladem k očekávání a úsilí které jsem musel vynaložit abych ji získal.Sedla si, vychytala se doba sběru a dnes patří k tomu nejchutnějšímu co mě na zahradě roste.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 1.3.2024 12:35

Trochu optimismu.Kamoš četl naši diskuzi a odpoledne mě zamailoval abych rozhodně Sandru nelikvidoval.Měl stejnou zkušenost z první úrody jako já.Loni měl druhou a ta byla chuťově vynikající.Hodně ji chváli.Je to rovnej chlap tak to sedí.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika