Šampión MM106



ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?)
31.1.2019 8:56

Od doby co jsem okoukal a dělám "zlepšené roubování za kůru" se rány lépe hojí, přírůstky roubů a závaly jsou mnohem lepší, vše je rychlejší než při tom obyčejném. Ještě lepší to určitě bude u Tittelova způsobu, ale to je pro mě s kozí nožkou vysoká škola roubování, kam jsem ještě nedospěl.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 31.1.2019 8:56

Od doby co jsem okoukal a dělám "zlepšené roubování za kůru" se rány lépe hojí, přírůstky roubů a závaly jsou mnohem lepší, vše je rychlejší než při tom obyčejném. Ještě lepší to určitě bude u Tittelova způsobu, ale to je pro mě s kozí nožkou vysoká škola roubování, kam jsem ještě nedospěl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lajci - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 4.22 (?), 30.1.2019 20:12
S pánom Micurinom sa dá súhlasiť asi vo vsetkom naozaj ako to prezentoval Ivan Hlavaty podstata je v základe rastú stromu kde sa buduje tok živice akási pomyselna diaľnica po ktorej smerujú živiny. Ak včas neurobíme zákrutu premávka tak zhustne že odbočiť sa dá už veľmi ťažko da. Jediný spôsob ako spomaliť diaľnicu je tvarované do ihlanu alebo prerušenie diaľnice rezom do kvory. Ak sa tok živice dostatočne spomalí hádam strom pustí nejaké to očko. Je to samozrejme prijamo úmerne odrode ktorú pestujenme podpniku a veku stromu. Naozaj sa potvrdzuje teória že pomalšie ďalej zajdes. Snat to bude dobrá výstraha pre všetkých čo chcú mať finalnu výšku v treťom roku života stromu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.170 (?), 30.1.2019 21:08

Pokud bych chtěl nutně zapěstovat nové větve, asi bych si z průklestu schoval nějaké roští a v době mízy bych do T řezu za kůru vrazil rouby s patkou.

Ten stromek je celý takový divný, jako by mu chyběla výživa, světlo, možná má nějaké choroby. Výhony jsou nějaké tenké.

Jinak základ stromku odpovídá tomu jak se v současné době zapěstovávají vřetena. Na bázi 5 kosterních větví, pak okno (cca 40cm holý kmen) pak už by ale měl následovat obrost. V jednom podniku jsem ale viděl vřetena, která vypadla jak to vaše tj. 4 větve v základu koruny, tři větve (2letý obrost) na kmeni a terminál zakončený deštníkovitě ohlou plodnou větví.

Když odstraňujete větve, nechte pořádný věšák (5-7cm). Ten obroste relativně krátkým vodorovným letorostem zakončeným květním pupenem.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lajci - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 4.22 (?), 30.1.2019 22:40
Ten vešiak som tam teda nechal ale je v korune. Prvé patrí je v pohode.Ale ide skôr o to zapracovať na stredovom obrate kde je vyholeneny terminal. Možno ešte budem skúšať očkovanie do T rezu a uvidím či sa očká chytia. Choroby som v roku 2018 neregistroval možno sucho alebo výživa hoci som hnojil na jar. Chýba je jednoznačne v rýchlom zapestovani stromku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
lajci - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 4.22 (?), 30.1.2019 20:59
To s tým zajacom vám to vyslo ja by som ešte pripojil že snažím sa chytiť vlastný tieň. Tak človek by mal mať rád výzvy a skúšať ako ten strom prinútiť vetvit. Pán Ivan vy ste F1 v pestovaní. Neviem si ani predstaviť že by niekto chcel pestovat jablone tak ako vy. Nehovorím že to nieje správne ale laik z vás musi mat španielsku dedinu. Normálny človek si ani neuvedomí koľko to je prace okolo takej jabloni. Ináč ta rubinola asi 5ročná je nádherná ta sa mi páči najviac. Pozerám že s puku nechávaťe iba jeden plod. Nechavate kráľovský? Alebo je to individuálne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.29 (?), 30.1.2019 21:45
Lajci: Nie som žiadny profík, som obyčajný laik, hobík, amatérsky záhradkár. Je tu na fóre pár ozajstných profíkov, ale ja to nie som. Musím s Vami Lajci znovu nesúhlasiť - tak ako pestujem stromy ja, to nie je žiadna drina. Ani žiadna španielska dedina, takto to môže robiť hocikto. Pre mňa je to radosť a relax popri zamestnaní, ktoré je prvoradé. Záhrada je až na nejakom 3.-4.mieste... Zasadiť strom nie je ťažké, rez pri jeho zvládnutí je rýchly, čistá radosť. Zálievku robím rád, okopávanie tiež. Postreky a prebierka sú otrava, ale sú len raz za čas. Oveľa viac práce než so stromami mám s tým trávnikom pod nimi, to sa nedá ani porovnať. K Vašej otázke: pri prebierke ponechávam väčšinou len jeden, najviac 2 plody z ružice - záleží to od konkrétneho stromu a odrody. Nemusí to byť vždy ten "kráľovský", niekedy je zbytočne veľký, alebo má krátku stopku či iný defekt - vtedy vyberiem iný plod. Tá Rubinola (foto 1) mala v čase fotenia 4 roky, je to zákrpok na M9, dnes má 8 rokov. Na foto 2 je štvrťkmeň Rubinoly na MM106, v čase fotenia mal 5 alebo 6 rokov. Dnes má 10 rokov (foto 3). Ak sa strom správne zapestuje (to je absolútne najdôležitejšie!) a venujete sa mu udržiavacím rezom aj v ďalších rokoch, odmeňuje sa Vám peknou úrodou. Na fotke vidno že napriek tomu že to je Rubinola tak strom vďaka rezu nevyhoľuje, rodivosť je vysoká a - čo je podstatné - je rovnomerne rozložená v celom priestore koruny, nepresúva sa na jeho perifériu. Na foto 4 je úroda z daného stromu v r 2018. Starať sa o takýto strom nie je žiadna drina, je to číra radosť. Viac práce vzniká vtedy, keď sa strom nezapestuje správne a treba korigovať nedostatky. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lajci - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 4.22 (?), 30.1.2019 23:03
Tak fajn pán Ivan ako myslíte (tak laik). No ja si myslim že vaša skromnosť je vašou charakterovou črtou videl som aj vaš golden delicius a že laik. Chcete mi snat nahovoriť že to len tak popry práci a ak aj ano tak sa musíte točiť okolo stromov ako kocúr okolo nohy (;-). Pekne veľmi pekne ja mám v roku 2018 najkrajšiu melrose (foto) ale prezreli mi na strome a plody dostali jadrovú hnilobu bola veľmi tepla jeseň mal som zbierať skvor


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika