Rubinola nerastie - zakrpatene listy



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
duri - (27) - 25.138 (?) 
17.8.2011 9:04
Dakujem za urcenie. To ma velmi tesi, takze sa zdrzim akychkolvek postrekov, nech sa larvy vyliahnu a uziju si voskove hody. Inac tie ich larvy su riadne drave, pri oberani malin sa mi jedna zahryzla do ruky. Nic tragicke, len to jemne stiplo, ale mala guraz!!! Skoncila na voskovom liste liesky, nech kuse tam kde ma.
Juraj
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 40.226 (?), 19.9.2011 21:49

Pane Juraj, reagují poněkud pozdě, ale mám dojem, že bych mohl poradit. Měl jsem stejný případ. Hnojil jsem koncentrovaným mixem dráselným a fosforečným tekutým hnojivem v koncentraci 1,2 %. Po nějaké době se listy kroutily nahoru, ztvrdly a přestaly se vyvíjet. Je nutné mnohonásbné prolití čistou vodou aby se hnojiva vyplavily. V příštím roce by růst měl pokračovat normálně.  Na jaře bych ještě zkrátil poškozené výhony na 1/3.                 Zdraví Vladislav   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.81 (?), 16.9.2012 22:31

Dakujem za radu. Ja som nehnojil vobec. Dva konare sa trocha pozbierali, ale zvysok stromceka je stale na tom zle - stagnuje. skusim este zrezat na 1/3 ako pisete, ale obavam sa ze to nepomoze. Ani kmen nehrubne.

Juraj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 16.9.2012 23:09

Já vám dám dva tipy, pane Juraji. Používáte na své zahradě nějaké herbicidy? Například k údržbě trávníku, který máte pěkně bezplevelný. Pokud ano, nemohlo náhodou dojít ke kontaktu stromku s herbicidem? Stromek je vysazen blízko plotu, nestříká občas soused?

Na jednom ze snímků jsou vidět na konci větviček pavučinky. Už to tady někteří diskutující zmínili, jedná se o roztoče, které jste si na stromku mohl přinést domů z ovocné školky. Masívní napadení roztoči, by mohlo také takto redukovat růst listů mladého stromku. Prováděl jste ošetření proti roztočům? Jaké a čím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 12.162 (?), 16.9.2012 23:37

Podle mne má stromek "nadváhu" v koruně a slabší kořenový systém. Na vině může být i nedostatečný řez. Nedokáže uživit ty protáhlé větve. Takovéto stromy se "léčí" tzv, zpětným řezem. Na rok hned zjara dobře a hluboko sestřihnout a on se "probudí".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 193.181 (?), 17.9.2012 16:42

No ten zostrih na buduci rok urcite vyskusam. Obavam sa vsak ze nepomoze. Neviem preco, ale mam taky pocit, ze to bude nejaky zavazny zdravotny problem, zial neviem aky.

Ak zostrih pomoze, urcite dam vediet.

Juraj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 193.182 (?), 9.1.2019 12:50

Vraciam sa spat k vlasnemu prispevku. Na pricinu som neprisiel ale nasledujuci vyvoj bol takyto:

Na jar som silnejsie skratil vsetky konare. Celkovo strom rastol viditelne pomalsie ako ostatne 3 jablone okolo. Navyse sa prejavil velky rozdiel medzi rastom bocnych konarov a terminalu. Terminal rastol velmi pomaly, to iste sa opakovalo dalsi rok, tak som nasledne terminal uplne zrezal a ostala mi duta koruna, od vtedy sa strom rozbehol s rasom ako keby chcel dobehnut stratene roky. Teraz je vzrastom na tom tak isto ako okolite jablone. Rozdiel je len v tvare. Tento rok sme mali z neho asi 40kg vybornych jablk.

Juraj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika