Rubinola - mrazové desky



Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 231.167 (?)
11.3.2013 19:58

Zatím problémy nemám, ale pro jistotu ji raději obalím...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
sadař vlada - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 20.68 (?), 11.3.2013 19:44, zobrazeno: 3380x

Dobrý den

Prosím touto cestou o informaci jak se v oblastech československých odruda Rubinola pere s prudkým pnutím v kuře kmenu a následným vznikem mrazových desek u nas ve slezsku na opavsku jsou to až silné skalpy a stromky žijou jen díky mostu z 5cm zachovalé kúry. Nejvědší citlivost je u tipových zakrslých podnoží.  Je mi ůplně jasné, že tuto citlivost podědila po obou rodičích, kteří u nás trpí každou zimu mrazovou deskou. Jenže u tohoto dítěte těchto odrud se tato citlivost značně znásobila.  Pokud se kmeny této odrudy nechrání před zimním přehříváním sluncem pytlem jsou kmínky stromkú značně poškozeny. Ochrana kmenu před mrazy je pro mě jasná a u této odrudy spolu s meruňkami a broskvoněmi nutná. Rozhodně nehodlám tuto odrudu kvuli tomuto problému zatratit. Je pro mě velice cenná.

sadař vlada

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 231.167 (?), 11.3.2013 19:58

Zatím problémy nemám, ale pro jistotu ji raději obalím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 11.3.2013 20:38

Mám 14 leté vřeteno Rubinoly na podnoži J-TE-E a na její kmínek je triskní pohled. Jedna mrazová deska nad druhou. Stromek uživí jen část plodů a ty v horní polovině jsou drobné. Příští rok se pokusím celý stromek uříznout nad letošním letorostem, asi 40 cm nad zemí a z něho zapěstovat novou korunku. když to nevyjde, půjde pryč.
Už mám mezi rouby, zavěšenými ve studni, i Rubinolu a přeroubuji jimi 13 leté vřeteno Seleny na podnoži J-OH-A. Rubinoly bych se vzdával nerad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
sadař vlada - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 20.68 (?), 11.3.2013 21:33

zdravím

Já mám obavy, že naší milovanou Rubinolu budeme muset pěstovat na kmenotvorné odrudě jako se to dělávalo kdysi

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika