Rubín a řez



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?)
23.4.2011 9:12

Ta spodní větvička, která končí o hodně níž, ty horní už nedoroste, tu bych odstranil a pěstoval jen 3 ramena. Pokud terminál nebo některá větev bude příliš přerůstat ty ostatní, lze jeho růst ovlivnit třeba zaštípnutím za vegetace

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 22.4.2011 17:10

Jelikož jste dodal poměrně kvalitní náhled, tak budete "trpět". Pokusím se na tomto řezu něco nastínit pro budoucí řezy. Celkem ty postraní větve jsou správně posazeny níže terminálu ale my víme, že ta co roste strměji má více "pumpované" živiny a proto ještě o jedno očko až dvě níže měla být zřezaná. A naopak ta co je slabší, níže a odkloněna se neměla stříhat téměř vůbec, jinak z ní plnohodnotní postraní větev nedopěstujeme, bude zaostávat až stagnovat, má mizivý přísun živin ale kdyby se celá olistila, tak něco dožene a navíc brzo už příští rok zakvete a můžeme i když předčasně se dočkat nějakého plodu. Prosím vezměte to jen jako názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
juras13 - (21) - 43.207 (?), 22.4.2011 19:05

Tak tu špičku jsem skratil ještě o dva očka a zamaznul jsem ji hlinou.To snad už by mnělo bejt dobré.

Teď ještě počkám na reakci těch bočních větví, ale snad už by to mnělo bejt dobrý.

Nechtěl bych s toho stromku udělat mrzáčka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 23.4.2011 9:12

Ta spodní větvička, která končí o hodně níž, ty horní už nedoroste, tu bych odstranil a pěstoval jen 3 ramena. Pokud terminál nebo některá větev bude příliš přerůstat ty ostatní, lze jeho růst ovlivnit třeba zaštípnutím za vegetace

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 23.4.2011 9:40

Zde je jedno konstatování "o spodní větvičce" se kterým se nemohu ztotožnit a kde podle mne se dělá zbytečný a neúčinný zásah, který neprospěje mladému stromku. Proč odstraniít spodní, slabou a odkloněnou větev nebo ji hluboko zakracovat. Na to máme několik let času (když se ukáže k ničemu) a zatím stromku jenom prospěje a pravděpodobně jako první zakvete a až pak je čas ji odstranit jelikož funkci pomocné asimilační plochy splnila a tudíž dobře posloužila.

Na obrázku je vidět role ponechaných odkloněných větví
Na obrázku je vidět role ponechaných odkloněných větví
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
juras13 - (21) - 43.207 (?), 23.4.2011 11:38

Tak že, už to mám nechát tak a nic už nestřihat?

A třeba po 3 rokách nebo po 4rokách se pak uvydí jak stromek bude rostnout do výšky a pak opatrně sestřihnout boční větvičky.

Tak že už to mám nechat takl a už do toho nevrtat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika