Roubování jabloně Bohemia



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
4.1.2019 10:21

Obávám se, že Váš problém bude jinde než ve volbě odrůdy. Špatné stanoviště, spodní voda, oslunění (snad ne viróza). Obě odrůdy jsou ke škůdcům,  chorobám i hnilobě náchylné prakticky stejně. Jablka z obou padají minimálně. Máte-li skutečně Bohemii, přeroubováním Rubínem problém nevyřešíte. Jedinou nadějí je, že se nejdná o Bohemii. 
    Co se týče roubování na Bohemii. Jestli chcete strom přeroubovat celý, pak je skoro jedno, jakou odrůdu zvolíte. Nedoporučují se odrůdy příliš slabě rostoucí, protože rány se hůř hojí a podrůstá původní bujná Bohemia. Pokud chcete k Bohemii přiroubovat jinou odrůdu, pak platí opak toho, co jste se dočetl (kde to bylo?). Vzhledem k hodně odlišnému růstu a jiným nárokům na řez se na jeden strom k Bohemii hodí jen další mutace Rubínu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 115.38 (?), 3.1.2019 16:37, zobrazeno: 2481x
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jakou odrůdu jabloně lze naroubovat na jabloň Bohemia. Rád bych na ni narouboval Rubín ale někde jsem se dočetl že se na Bohemii nehodí je to pravda? Děkuji za odpovědi.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.158 (?), 3.1.2019 18:12
Bohemia je len farebnou mutáciou Rubínu, ide takmer o totožné odrody. Problém s naštepením nebude žiadny. Otázkou je, prečo chcete preštepovať práve takto, keď odrody sa budú líšiť len v detailoch - sfarbením (Rubín žíhane, Bohemia rozmytou červenou). Občas sa tiež stane, že Bohemia spätne zmutuje na výzor Rubínu. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 115.38 (?), 3.1.2019 20:22
Děkuji za odpověď. Pro roubování jsem se rozhodl protože stromek Bohemie mám na zahradě asi 10 let a nikdy jsem z něj nesklidil pěkné jablko. Na jaře vždy krásně kvete, během léta hodně jablek zhnije a opadá a ty co vydrží do podzima zhniji po měsíci ve sklepě. Ale strom je to již velký a celkem pěkný tak mě je ho líto pokácet proto jsem se rozhodl pro roubování. Rubín mám také, z něho jsou jablka nejhezčí, nejdobřejší a dlouho vydrží.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 4.1.2019 10:21

Obávám se, že Váš problém bude jinde než ve volbě odrůdy. Špatné stanoviště, spodní voda, oslunění (snad ne viróza). Obě odrůdy jsou ke škůdcům,  chorobám i hnilobě náchylné prakticky stejně. Jablka z obou padají minimálně. Máte-li skutečně Bohemii, přeroubováním Rubínem problém nevyřešíte. Jedinou nadějí je, že se nejdná o Bohemii. 
    Co se týče roubování na Bohemii. Jestli chcete strom přeroubovat celý, pak je skoro jedno, jakou odrůdu zvolíte. Nedoporučují se odrůdy příliš slabě rostoucí, protože rány se hůř hojí a podrůstá původní bujná Bohemia. Pokud chcete k Bohemii přiroubovat jinou odrůdu, pak platí opak toho, co jste se dočetl (kde to bylo?). Vzhledem k hodně odlišnému růstu a jiným nárokům na řez se na jeden strom k Bohemii hodí jen další mutace Rubínu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 4.1.2019 10:38

Pěstitel asi neřeší obaleče, dále může být na spoluvině živinová nerovnováha...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika