Roubování



Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?)
12.5.2019 21:00

Tiež ako začiatočník v štepení som na jar trocha experimentoval. Zostalo mi niekoľko vrúbľov sliviek, a preto som sa rozhodol prevrúbľovať zopár divých myrobalánov. Časť kopuláciou a časť za kôru. Nebolo by na tom nič čudné, keby som to nerobil v rovnakom čase, zhruba v polovici marca. Kôra išla dosť ťažko oddeliť, ešte nebola miazga. Napriek tomu som to nejak horko-ťažko zvládol. Včera som bol výsledok svojej práce skontrolovať a vrúble sa na moje počudovanie ujali (na foto vrúbel odrody Diabola). Úspech pripisujem najmä obrovskej rastovej sile myrobalánu ako podpníka, nakoľko samotné vrúbľovanie bolo neprofesionálne. Rany sa krásne hoja.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
         
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.60 (?), 12.5.2019 20:24

V druhý aprílový týždeň som navrúbľoval ako totálny amatér vo vrúbľovaní 12 odrôd jabloní, no našťastie napriek tomu sa my púčiky prvých štyroch odrôd začínajú pomaly ale iste prebúdzať.Odrodu Lord Lambourne som si dal do kmeňa letnej odrody Ametyst, odrodu Fuji raku raku som dal do odrody Fuji kiku ktorú som vysadil na jeseň minulého roka a ktorá je na podnoži m9,a odrody Jazz a Pacific rose som navrúbľoval do podpníka m26,z ktorého som zohnal a hned vysadil ešte v decembrii minulého roka 20 kusov.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 12.5.2019 21:00

Tiež ako začiatočník v štepení som na jar trocha experimentoval. Zostalo mi niekoľko vrúbľov sliviek, a preto som sa rozhodol prevrúbľovať zopár divých myrobalánov. Časť kopuláciou a časť za kôru. Nebolo by na tom nič čudné, keby som to nerobil v rovnakom čase, zhruba v polovici marca. Kôra išla dosť ťažko oddeliť, ešte nebola miazga. Napriek tomu som to nejak horko-ťažko zvládol. Včera som bol výsledok svojej práce skontrolovať a vrúble sa na moje počudovanie ujali (na foto vrúbel odrody Diabola). Úspech pripisujem najmä obrovskej rastovej sile myrobalánu ako podpníka, nakoľko samotné vrúbľovanie bolo neprofesionálne. Rany sa krásne hoja.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.60 (?), 12.5.2019 21:50

A ešte odrody Jazz a Pacific rose.Zároveň by som sa touto cestou chcel srdečne ešte raz podakovať pánom ktorý my poslali materiál na vrúbľovanie, veľa to pre mňa znamená, strašne sa z toho teším, nabehajú my až zimomriavky pri menách niektorých odrôd.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.60 (?), 4.6.2019 22:44

Kedže som mal doma dva jablone odrody Florina, tak som časť koruny jednej z nich obetoval a navrúbľoval som do nej niekedy okolo 10-15.mája zopár odrôd jabloní.Vyzerá to celkom sľubne, len odroda Vanesa sa rozbieha trocha pomalšie.









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 5.6.2019 7:07

Ja som podobne navrúbľoval viacero odrôd do staršieho stromčeka jablone Mutsu. Najskôr som v marci kopulačne navrúbľoval odrodu Karneval, neskôr pred kvetom za kôru odrody Admiral, Florina, Ligol a na dve miesta odrodu Lucy. Minulý rok som skúšobne naočkoval aj odrodu Topaz. Vyzerá to tak, že sa všetko ujalo. Bude z toho zaujímavý "chameleón" smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.60 (?), 5.6.2019 19:42

Ja som ešte niekedy v strede mája narouboval do spodnej časti koruny Boskovej lahvice aj staršie odrody hrušiek Šídlenka, Špinka, Štuttgartská kozáčka, Napoleonova máslovka a aj dve odrody ázijskej hrušky Man sun gil a odrodu Zao su-li.     Špinku, Napoleonovu a Štuttgartskú som potom ešte dal pre istotu aj do koruny Clappovej.   Boscovu a aj Clappovu mám na podnoži dula, tak som zvedavý ako to bude rásť.







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.78 (?), 5.6.2019 20:14
V polovici februára som naštepil odrodu Bonita do koruny jablone Lilla Seemik. Celkom 4 štepy - 2 klasickou kopuláciou, 1 anglickou kopuláciou a 1 na koziu nôžku. Všetky štepy sa ujali (čo nie je samozrejme žiadne prekvapenie, tým by bol opak). Štepy z anglickej (foto 1) a klasickej (foto 2) kopulácie vyrašili rýchlo a bujne, výhonky už majú dĺžku asi pol metra. Zo štepu na koziu nôžku (foto 3) vyrašil iba najvyšší púčik, výhonok má teraz asi 15cm. Tento rozdiel je ale okrem iného daný aj nie optimálnou lokalizáciou štepenia na koziu nôžku v korune. Tento príspevok neprináša nič nové - iba konštatovanie (dávno známe) že štepenie jabloní v čase vegetačného pokoja kopuláciou - či už klasickou, alebo ešte lepšie anglickou - je pri jabloniach vsádzkou na istotu a neúspech je skôr raritou, spôsobený býva buď technickým zlyhaním záhradkára, alebo mimoriadne nekvalitným štepovacím materiálom. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 5.6.2019 20:33
V současné době se roubují angrešty a dobře se chytají i růže. Máte někdo zkušenosti s roubováním peckovin mladými rouby v červnu? Včera jsem zkusil několik meruněk.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 6.6.2019 16:53

Gala Schnitzer angl. kopulací. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 6.6.2019 16:56

Orion angl. kopulací. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika