Průsvitné Letní



romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?)
9.6.2009 15:26

Nebyla jsem ten, kdo sliboval, nicméně jedno Průsvitné vlastním. Vidím ne zrovna dobře, ale při prohlížení fotek výše, mám pocit, že jsem už úplně totálně slepá nebo tomu stromu nic není. Výhony vidím živé, krásně zelené-prý zasychají. Listy jsou trochu "zmačkanější",ale to mám taky, dokonce i některé listy potrhané jako na fotkách. Na mém Průsvitném to způsobil-a působí-vítr, který nás rozhodně letos nešetří. Tak nevím... M.R.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Děda Hary - (21) - 99.41 (?), 9.6.2009 1:05, zobrazeno: 8733x

Soused 80satiletý zahradkář mě požádal o diagnozu jabloně Průsvitné Letní.Stáří asi 30 let zákrsek.Asi před 3 lety Úbytek plodů.Výhony usychají listy vypadají jak pokrčené noviny.dokládám foto.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 122.179 (?), 9.6.2009 8:05

Fotka nedošla.Jen je možné se domnívat, že je-li to třicetiletý zákrsek, pak má svůj zenit za sebou, pokud není obtěžován např.hlodavci v kořenovém systému, pokud neživoří v zatravněném sadu, pokud nebyl zasažen nějakým nevhodným postřikem a pod. Dostatek vláhy a hnojiv by jeho konec snad mohl oddálit.  AB 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 9.6.2009 9:17

Průsvitné je náchylné na padlí. Fotka by to vyřešila. Jinak úbytek plodů - v případě Průsvitného i zmenšení velikosti - bývá následkem nedostatku živin. To je nejčastěji způsobeno travním drnem pod stromky na zakrslých podnožích

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 122.179 (?), 9.6.2009 10:29

Mám 2 Průsvitné zákrsky na EM4 asi 15 let v zatravněném sadu.Rostou a rodí až moc.Jde o typ podnože, což tazatel neuvedl.S padlím se to dá snést.Pokud již třetí rok stromek živoří, tak snad už bylo pro jeho záchranu něco uděláno.Nebo ne?  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Děda Hary - (21) - 99.41 (?), 9.6.2009 14:00

Slíbené foto Průsvitné Letní

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 151.38 (?), 9.6.2009 14:11

Sliby -chyby.Pořád nic?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 9.6.2009 15:26

Nebyla jsem ten, kdo sliboval, nicméně jedno Průsvitné vlastním. Vidím ne zrovna dobře, ale při prohlížení fotek výše, mám pocit, že jsem už úplně totálně slepá nebo tomu stromu nic není. Výhony vidím živé, krásně zelené-prý zasychají. Listy jsou trochu "zmačkanější",ale to mám taky, dokonce i některé listy potrhané jako na fotkách. Na mém Průsvitném to způsobil-a působí-vítr, který nás rozhodně letos nešetří. Tak nevím... M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 122.179 (?), 9.6.2009 17:45

Na prvním snímku jsou patrné odumřelé zbytky po mšicích, které umí listy jaksepatří deformovat, na dalších je patrné padlí.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 9.6.2009 18:27

Žádné závažné poškození tam nevidím. Průsvitné letní není zrovna strom vyznačující se dlouhověkostí, ani že by měl snahu narůst do velkých rozměrů. Poměrně brzy odumírá. Mám s ním nemalé zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika