Přiznejte letos pravdu s výnosem a odolností odrůd



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.29 (?)
23.1.2018 5:26
K.H.: Pozrel som si presné dátumy - v r.2017 som Gold Bohemiu oberal 1.9. (foto 1,2), Bohemiu potom 15.9. (foto 3). Môže to byť ale dané tým, že Gold B. mám ako menší zákrpok na M9. IH



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.29 (?), 23.1.2018 5:26
K.H.: Pozrel som si presné dátumy - v r.2017 som Gold Bohemiu oberal 1.9. (foto 1,2), Bohemiu potom 15.9. (foto 3). Môže to byť ale dané tým, že Gold B. mám ako menší zákrpok na M9. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 1.189 (?), 23.1.2018 10:44

Může to být podnoží, M9 zrání urychluje. Já sklízel Rubín na počátku září, Bohemii v polovině a Gold Bohemii o týden později. Už mám jenom poslední odrůdu. U všech byla použitou podnoží MM106. Dle Vašich fotek při dozrávání peckovin usuzuji, že v Šuranech sklízíte nejméně o 14 dní dříve než v Třebenicích. U zimních odrůd jabloní nemusí být rozdít tak výrazný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 22.1.2018 18:11

Už jsem to kdysi psal, škoda, velká škoda že pan Tonda přispívá jen velmi zřídka. Přitom podle jeho mu za 45 let rukama prošlo asi 250 odrůd jabloní a v současnosti, dle jeho příspěvků, pěstuje jabloní cca 160 odrůd. A jak píše, pěstuje je převážně jeden strom, jedna odrůda. Kdo to má.Zkušenosi musí být velmi, velmi velké. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 97.110 (?), 21.1.2018 13:58

Pan Hlavaty, sice ste ma nepotesili, ale dakujem :) Takze zvazim, ci ma pre mna prioritu zelenina alebo ovocie. Ale asi ovocie, to rastie samo :)

ariadna30@azet.sk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.47 (?), 27.1.2018 0:00

Loni jsem měl asi kliku na zahradě. Po těch mrazech na jaře jsem udělal kříž nad budoucí úrodou. Hrušek a jablk bylo sice o trochu míň ale jinak se zadařilo. Nejvíc mě překvapilo víno, hrozny nádherné, velké, třešní dost, višní dost, rybíz i angreštu jako obvykle, broskve nádherné, meruňky bezva, prostě dobrý rok! 

Kolega pode mnou,,zmrznul,,. Úroda mizerná až žádná díky mrazíkům. Mě se to stalo 2x po sobě s vínem, taky mrazy. Jsme na kopci a v zimě je prostě zima!laugh Příroda je mocná.yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.189 (?), 7.2.2018 17:51
Miss/Mister pivnice Február '18: Trochu som sa rozhliadol v pivnici. Na niektorých odrodách sa začína podpisovať zub času, iné vyzerajú akoby boli len včera obraté. K "manekýnkam/manekýnom" patria odrody ktoré sú na fotkách (teraz hodnotím len výzor, nie chuťové parametre). Skvelý vzhľad Admiralu a Topazu začiatkom februára neprekvapuje. Známym fešákom je aj Heliodor. Dve odrody mali prvú úrodu - Braeburn len potvrdzuje očakávania dlho skladovateľnej odrody, vyzerá naozaj výborne. Lucy príjemne prekvapuje, zatiaľ vizuálne paráda. Jonagored je v tejto spoločnosti trochu nečakane, zvykne už v tomto období trochu strácať glanc, ale teraz sa to (ešte) nedeje. Napokon Shalimar - momentálne líder súťaže krásy, aj keď na fotke to tak nemusí vyzerať. Neskutočne čerstvý "look" tejto chuťovo (pod)priemernej odrody. Ďalšie odrody (Rubinola, Jonathan, Red Cap, Red Chief, Florina, dokonca aj Coxova) tiež nevyzerajú zle, ale toto je (na fotkách) Top-sedmička. Máme zatiaľ len začiatok februára, postupne niektorí borci aj z tejto zostavy začnú odpadávať. Inak výborná sezóna 2017 (teda u nás - nechcem nikoho naštvať) pokračuje aj v pivnici, odpad v dôsledku skládkových chorôb je minimálny. IH







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.221 (?), 17.8.2018 18:52
Slivková sezóna je u nás štandardná. Na fotkách je úroda zo starej, asi 40-ročnej slivky, odrodu nepoznám, údajne by to mal byť nejaký klon Bystrickej (o čom dosť pochybujem). Strom dlhé roky trpí šárkou a pomaly odchádza (nemá už žiadne prírastky a postupne opilujem usychajúce kostrové konáre). Napriek tomu slivka pekne zarodila, plody sú zdravé, dosť veľké a ako každoročne aj veľmi chutné. Monilióza nebola vôbec. Nechápem celkom, ako môže chradnúci strom poskytnúť takéto plody. Na jeseň ju zrejme vykopem, nedokážem sa pozerať ako strom pomaly zomiera. A s týmto sa mi bude po toľkých rokoch lúčiť veľmi ťažko. IH








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 17.8.2018 21:11

A nechcete ji raději silněji zmladit, namísto vykopání?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.81 (?), 17.8.2018 21:19
Mikeš13: Nedá sa - má už ťažko poškodený kmeň. Aj stromy majú svoj vymedzený čas. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11,  12   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika