Přiznejte letos pravdu s výnosem a odolností odrůd



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
8.9.2017 8:03

U nas broskvone a oresak vymrzly v pupenech pres zimu, merunky a tresne v kvetu. Slivone vesmes prezily bez uhony, jablone vicemene taky, ale hodne plodu nese znamky poskozeni mrazem. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 33.243 (?), 8.9.2017 1:29, zobrazeno: 48874x

Zdravím

Tak se blíží podzim a já jsem zde s otázkou na Vás, kterou jsem na jaře slíbil.

Jak přečkaly Vaši svěřenci zimní mrazy a chladný dech na jaře?

Já co mám v revíru na opavsku mohu konstatovat, že biť je to od místa rozdílné tak letos opět zase špatně dopadly s ůrodou ořechy, hrušky, spousta jabloní, švestky a broskve s třešněmi . Na některých místech dopadly dobře ač je to k nevíře některé odrůdy meruněk na velkých tvarech a také opět některé staré odrůdy jabloní.

Idared
Idared
Idared
Idared

J. Grieve d Red
J. Grieve d Red
Prima
Prima


Jonathan
Jonathan
Jabloně
Jabloně
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 8.9.2017 8:03

U nas broskvone a oresak vymrzly v pupenech pres zimu, merunky a tresne v kvetu. Slivone vesmes prezily bez uhony, jablone vicemene taky, ale hodne plodu nese znamky poskozeni mrazem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.208 (?), 8.9.2017 12:27

Na stromech není nic, bylo 6 broskví Redhaven z opožděně vykvetlých kvítků a miska plodů na Hanitě, ostatní zmrzlo v květu a pár přeživších plodů na jabloních Goldstar, Rajka zlikvidovaly kroupy. Aspoň to drobné ovoce že bylo...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 8.9.2017 13:30

Jak napsala paní Lída, tak stejné je to u nás. Ale něco ve mě mi říká, že příští rok to vyjde a bude to paráda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.247 (?), 8.9.2017 22:06
Tak sa teda priznám: u nás je to najlepší rok za posledné 2 dekády. Zimné mrazy a jarné mrazíky nič nepoškodili, úroda je bohatá a plody sú pekné, bez poškodenia chorobami či škodcami. Kiežby to tak bolo všade. Pridávam pár fotiek - jablone. IH












Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.247 (?), 8.9.2017 23:48
...a ešte hrušky. IH









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.36 (?), 9.9.2017 7:52
...a ešte kôstkoviny. IH











Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 9.9.2017 7:53

V Šuranoch ráj a pri Trnave také. V HK nikoliv. Tady u mě nejlepší rok na broskve mimo odrůd typu Royal Glory. Nejlepší rok z hlediska kvality plodů. Z meruněk vydržel Goldrich u domu a částečně VP a Leskora. Hrušky v normálu, jabka taky. Ze švestek vymrzly hlavně oba Toptasty. Na Vysočině na kopci nic a pod kopcem ráj, což je hodně zvláštní, bývá to naopak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.36 (?), 9.9.2017 8:34
Pán Kaněra, aby som to zhrnul za svoju záhradu (nížina, 115 m.n.m.): zimné mrazy (cez -20°C) a jarné mrazíky (koncom apríla a začiatkom mája, do -5°C) nezanechali prakticky žiadne stopy. Jedine omrzla časť plodov Hargrandu, ale iba v miere takej optimálnej prebierky. Hodnotiť preto medzidruhovú a vnútrodruhovú mrazuodolnosť nemôžem. To isté platí aj pre odolnosť jednotlivých odrôd chorobám, pretože tie tento rok niekam zmizli (nech im to vydrží!). Dokonca aj Golden Del. či Jonagored sú bez chrastavitosti. Počet postrekov som tento rok mohol oproti minulosti zredukovať. Bol to ale suchý rok, takže zavlažovania som si užil až-až. Čítam príspevky na fóre a teda viem že príroda nebola taká milosrdná zďaleka všade. Nie je to spravodlivé a znovu chcem vyjadriť svoj obdiv záhradkárom, ktorí sa boria s nežičlivosťou prírody a svoj boj nevzdávajú. Prajem im a verím tak ako pán Jiří II že sezóna 2018 bude lepšia. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.5 (?), 9.9.2017 11:45

Páni zahradkari musím vás pochvaliť, nádherné foto z vašich zahradiek aspoň mi máme peknú úrodu.Horšie je to s tými záhradkármi čo im všetko zmrzlo alebo zničila monilia, dúfam že budúci rok bude pre nich priaznivý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika