Prebierka plodov



Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?)
23.6.2017 9:30

I. Hlavatý : z klasických a starých odrůd jsem zvolil a narouboval Matčino, Grávštýnské, Cherry Cox a Kidd´s Orange Red, které jsou zatím jako dvou a tříleté roubovance ve tvaru čtvrkmenů, v extenzivních podmínkách. Rostou zde pěkně ale na ůrodu budu nějaký ten rok čekat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 21.6.2017 22:59

Jo, jo. Pravděpodobně to bude ona! Právě ta hvězdička mě hned zaujala. Díkysmiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 23.6.2017 8:29

U nás se letos o probírku postarala příroda sama. Navíc se mi to jeví tak, že ani Admirál ani Sirius v mých podmínkách probírku nepotřebují, čehož si celkem považuji. A nejlepší nakonec - soudě podle velikosti probraných plůdkú na kolečkách p. Hlavatého a velikosti plůdků u mne, oba zvádli celkem hravě téměř měsíční handiicap v době kvetení. U Siria, který je ve finále žlutý, mne loni zaskočila červená barva mladých plůdků - nejprve jsem myslel, že mne oklamal prodejce tím, že mi prodal stromek jiné odrůdy - ale všechno dobře dopadlo, plody později nejprve zezelenaly a nakonec zežloutly laugh

Admirál
Admirál
Sirius
Sirius
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.98 (?), 23.6.2017 8:48
Jiří II: Admiral, Sirius - dve z najkvalitnejších odrôd vôbec, skvelý výber. A pekné zdravé stromčeky. Aké máte "klasické" a "staré" odrody? IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 23.6.2017 9:30

I. Hlavatý : z klasických a starých odrůd jsem zvolil a narouboval Matčino, Grávštýnské, Cherry Cox a Kidd´s Orange Red, které jsou zatím jako dvou a tříleté roubovance ve tvaru čtvrkmenů, v extenzivních podmínkách. Rostou zde pěkně ale na ůrodu budu nějaký ten rok čekat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.98 (?), 23.6.2017 9:31
Jablone - aktuálna veľkosť plodov niektorých odrôd (foto). IH















Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 23.6.2017 11:00

Tomu se říká "hitparáda". Gratuluji a přeji vám radostnou sklizeň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.167 (?), 23.6.2017 16:24
Jiří II: Ďakujem, a tiež prajem úspešnú pestovateľskú sezónu (aj všetky ďalšie a nech ich je ešte veľa 😃). IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.114 (?), 24.6.2017 23:11
V nadväznosti na môj včerajší príspevok (23.6. o 9,31h.) pridám ešte pár aktuálnych fotiek zo záhrady. Lucy je na M26 a tento rok rodí prvý krát, pri prebierke bolo treba odstrániť asi 50% nasadených plodov. Naproti tomu starší Boskoop na MM106 si autoregulačnú prebierku spravil sám, nebolo treba naň vôbec siahnuť. Letný Piros je veľmi úrodná odroda, tu mohla byť prebierka dôkladnejšia, ale pri letnej odrode sa to dá odpustiť. K najkrajším jabĺčkam v záhrade v súčasnosti patria Angold a Rozela, ktoré rodia prvý, resp. druhý raz. IH





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.88 (?), 4.7.2017 20:31
Rastú. Na fotkách zopár kandidátov-chuťoviek spomedzi jabĺk (ak nepríde krupobitie, tento rok to totiž všetko vyzerá príliš ideálne, vtedy sa to zvyčajne pos..ie). IH










Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.167 (?), 23.6.2017 14:44
Takto to niekedy vyzerá po poriadnej búrke... Toto ale našťastie nie je ten prípad, takto to vyzeralo pod Florinou po poriadnej prebierke 😃. A to je prosím na M9! Tri 10-litrové vedrá kopcom. Inak Florina je veľmi plodná a spoľahlivá odroda, kvalitou asi nie špičková, ale nevadia jej mrazy, sucho, dažde, netrpí chorobami, nepriťahuje osy či sršne, nealternuje - každý rok sa môžete spoľahnúť že úroda bude, nech sa deje hocičo. Ak hľadáte spoľahlivého "plniča" pivnice, tak Florina Vás určite nesklame. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika