Postřik na mšice



Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?)
27.5.2010 21:56

Na mšice, které už vytvořily kolonie, nefunguje na 1OO% v podstatě nic. A výluh z tabáku také ne. Poměrně spolehlivý je Pirimor, ale jen na ty mšice, které jsou na rostlině v okamžiku aplikace. Těm, co se tam dostanou další den už moc neublíží.

Spolehlivým býval aficid Aztek. Já preferuji kombinaci systemických přípravků na bázi neonikotinidů (např. Calypso, Biscaya) s organofosfáty, které mají dobré fumigační vlastnosti (např. Reldan). Na kontaktní účinnost nelze moc spoléhat, to se týká jak syntetických pyretroidů, tak přírodních pyrimetrinů. Ty navíc hubí, přirozené nepřátele mšic a jiných škůdců.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
host - 236.16 (?), 9.5.2017 21:51

EKO- POSTRIK NA ROSTLINY

1/2 litru teple vody

1/2 deci oleje

1/2 deci octa

1 polevkova lzice jaru (saponat)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 229.154 (?), 10.5.2017 6:20

Určitě je to nutná taková směs? Nestačil by pouzesaponát? Mně totiž spolehlivě funguje najemno nastrouhané mýdlo rozpuštěné ve vodě. Mšice to spolehlivě zadusí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 251.161 (?), 27.5.2010 15:15

Doporučil bych lepové pásy.Koupíte v zahrádkařské prodejně.Zabránite roznášení mšic mravenci.Ti si je i pěstují. Tím ovšem mšice nezničíte.Zkoušel jsem doporučení výluh z kopřiv, celkem to jde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 189.123 (?), 22.5.2010 8:54
Ano, ano, už můj třídní měl takovou pomůcku: "Dnes už to ví každý tvor, na mšice je Pirimor." Tak, a teď si to budete pamatovat až do smrti. :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 145.195 (?), 27.5.2010 16:04

na mšice vylouhovaný tabák- je to spolehlivé

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?), 27.5.2010 21:56

Na mšice, které už vytvořily kolonie, nefunguje na 1OO% v podstatě nic. A výluh z tabáku také ne. Poměrně spolehlivý je Pirimor, ale jen na ty mšice, které jsou na rostlině v okamžiku aplikace. Těm, co se tam dostanou další den už moc neublíží.

Spolehlivým býval aficid Aztek. Já preferuji kombinaci systemických přípravků na bázi neonikotinidů (např. Calypso, Biscaya) s organofosfáty, které mají dobré fumigační vlastnosti (např. Reldan). Na kontaktní účinnost nelze moc spoléhat, to se týká jak syntetických pyretroidů, tak přírodních pyrimetrinů. Ty navíc hubí, přirozené nepřátele mšic a jiných škůdců.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.11 (?), 8.6.2010 21:00
co se týče těch olejnatých emulzích - sice udusí roztoče ale spory rostlin to taky pěkně udusí takže bych nepoužíval vůbec. a kor pokud se to musí opakovat... jinak díky za vyčerpávající odpovědi, chemický ale ještě jedna věc - kvalitním kompostem a organickýma věcma se dá předejít hodně věcem nebo hodně napomoct kytce. např. kompostovat pelyněk, jako výborná prevence existuje (poměrně drahý) nymbový olej ...tabákové odvary musí být o dosti silnější než je běžný recept... potom taky kompostový čaj umí leccos. je to výborná a levná věc udělat si compost tea. viz google
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bronha - (2) - 161.38 (?), 8.7.2010 16:22

údajně existuje eko-postřik na mšice, jde o mastné kyseliny, ale neznám název

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 121.238 (?), 8.7.2010 17:32

... skoro na jar, na konci zimy. Teraz by olej zalepil listy. ci nie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 8.7.2010 17:35

Já znám Bioton, používal jsem ho na révu proti padlí těsně před sklizní(bobule byly vždy takové krásně lesklé), je to na bázi řepkového oleje a lecitinu, OL = 0. Musíte však škůdce postřikem obalit, doslova mu "zalepit sosák". Když se pak podíváte jak vypadá postřikovací nádoba po použití tohoto přípravku tak se zhrozíte, nejde to "lepidlo" vymýt ani horkou vodou. O účinosti mám dosti pochyby. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika