Pomologie nových odrůd jabloní



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 246.18 (?) 
24.1.2011 10:31

Dnes mě vydavatelství Baštan emailem sdělilo, že chystaná knížka má název Pomologie ovoce, vyjde v březnu 2011 a bude mít 2 díly : I. díl publikace pojednává o jádrovinách a II. díl je věnován peckovinám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 159.204 (?), 11.2.2011 7:32

Na stránkách OU jsou plakáty s přehledem zralosti současných odrůd.

Zdravím, Vítek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 71.2 (?), 11.2.2011 22:07

Super! Velice užitečné, akorát se mi nechce zobrazir pdfko pro peckovniny. Podařilo se to Vám?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 169.137 (?), 12.2.2011 0:44

To je opravdu šikovná užitečná věc. Moc pěkně zpracováno. Je tam spíše novější srortiment, ale to je jen dobře. Uvítají to i drobní pěstitelé, kteří chcou mít na zahradě pořád nějaké zrající ovoce. Tak si snadno vyberete při koupi stromku odrůdu ranou, střední a pozdně zrající.

Zobrazit mi jsou obě PDFka. Zkuzte chvíli počkat, nebo přez pravou myš Uložit cíl jako... a pak otevřít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 12.2.2011 8:49

Plakáty jsou pěkně barevné, ale informaci dávají jen orientační. Liší se podle roku i lokality. Kupodivu i vzájemné poměry zralostí jednotlivých odrůd nejsou v různých polohách stejné.  Je tocelkem známá věc, Odrůdy s kraší vegetační dobou mají podstatně pozdější sklizňovou i konzumní zralost v chladnějších polohách, naopak ty s dlouhou vegetací (Golden, Melrose) vydrží déle z příznivějších poloh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?), 12.2.2011 11:03

Chtěl bych vidět tu polohu, ze které vydrží Šampion déle než Red Delicious.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 36.190 (?), 2.3.2011 19:50

Nová pomologie už je k sehnání na stránkách vydavatelství Baštan. V knihkupectvích ji ještě nemají. Rád bych si ji koupil, ale nejprve bych ji chtěl mít v ruce. Nerad bych kupoval zajíce v pytli. Až ji někdo budete mít v ruce, napište, jestli stojí za to. Více informací naleznete tady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 2.3.2011 20:12

Mám ji ve vydavatelství objednanou a od nich potvrzenou. Zajímavé je, že v knihkupectví v Dvoře Králové, kde mi mnohokrát v minulosti zajistili nejrůznější publikace, které nebyly i běžně dostupné, tak mi řekli, že není v distribuci a že ji mít nebudou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.220 (?), 21.3.2011 21:12

Má již někdo tu pomologii? Mě nikdo na email s obědnávkou nereagoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?), 21.3.2011 21:25

Nojo, 2/3 března fuč a furt nic? Málem jsem to objednal i s tím časopisem. Naštěstí moje lenost cokoliv objednávat zvítězila a rodinný rozpočet neutrpěl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika