Pink Lady



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 77.141 (?) 
5.2.2014 13:37

Pane Pal'o nádherná ukázka péče a umu prezentovaná touto "Řůžovou krasavicí".Úplně jste mě nalomil ji zkusit také.V poloskleníčku by to snad dokázala i v mé poloze.Vždyť G.Smith je kolem 20.října zralá.Jeden G.S. jsem nahradil Fuji a počkám, zda dozraje.Pokud ano, zkusím prolomil další bariéru pěstitelnosti Pink Lady.G.Smith prostě není moje káva, pěkné a velké zelené plody klidně oželím.Kyselinu a šťovík dopřeji příznivcům navinulých jablek. - Mičurin II (470 m).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 167.85 (?), 5.2.2014 17:22

Ďakujem pánom Vlastimilovi a Liborovi za gratuláciu, ale myslím, že poďakovanie si zaslúži autorský team, ktorý stál u zrodu tejto odrody. Nemám v úmysle robiť propagáciu Pink Lady, viem, že ani nemám ideálne uskladňovacie podmienky. V pivnici je takmer 100%ná vlhkosť, ale odsávanie a prúdenie vzduchu zabezpečuje nízkowatový ventilátorček. Zatiaľ čo na Topazu, Braeburnu a Pinovej sa niekde objavujú fliačky na šupke, Pink Lady má všetky plody čisté. Jej dužnina, zdá sa, nemäkne tak ako u střížovických odrôd a pritom je stále šťavnatá a svieža. Myslím, že aj p.Tonda z Uherskohradišťska potvrdí jej kvality a veľmi príjemnú vyváženú chuť. Som presvedčený, pane Vlastimile, že dozreje aj u Vás, ak jej nájdete najslnečnejšie miesto. Plody na spodných ramenách palmetky boli u mňa menej oslnené a v dôsledku toho menej vyfarbené. Preto bude zrejme o kvalite plodov rozhodovať aj spôsob rezu a tvarovanie. Pink Lady nepatrí k rezistentným odrodám, preto bola v nepriaznovom roku 2010 postihnutá chrastavitosťou, rovnako ako Braeburn. Pinova mala choré iba niektoré listy a chrasty sa objavili ojedinele aj na plodoch. Striekať fungicídy už nemalo zmysel. Ani v nasledujúcich rokoch som nerobil chemickú ochranu, takže všetky plody na snímkach sú skutočne nestriekané. V uzatvorených polohách s výskytom chrastavitosti bude u Pink Lady s najväčšou pravdepodobnosťou fungicídna prevencia nevyhnutná. Držím palce všetkým záujemcom a verte mi, že chuť doma vypestovanej Pink Lady vás očarí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 189.156 (?), 6.2.2014 21:38

Nádhera, vybavují se mi vzpomínky na slunné jižní tyrolsko. Pink lady jsme tam pojídali ve velkém množství, její chuť je opravdu zvláštní a vysoce delikátní. Nejvíc mě ale oslovil plně vyzrálý Granny. Nečekal bych že uzraje v takové kvalitě v Palových podmínkách, přece jen sklizen u Bolzana začíná po 20. říjnu a sklízí se natřikrát¨až do půlky listopadu. Takže Pink lady na Záhorí je samozřejmě Něco...

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 237.178 (?), 6.2.2014 22:39

Máte pravdu, pán inžinier. Pre Pink Lady nemusíte cestovať do južnej Európy, alebo čakať na zásielku z južnej Afriky. Môžete si ju dopestovať trebárs na južnej Morave. Predvlani aj vlani mi stihla dozrieť do zberovej zrelosti. Som s jabloňkou veľmi spokojný. Dúfam, že sa s tohtoročnou Pink pochváli aj pán Tonda?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 207.69 (?), 5.2.2014 15:23

Gratulujem Palo. Pink Lady bola jedna z najchutnejsich marketovych sort ktoru som v predjari minuly rok kupoval-jedol. Zaujimalo by ma, ako je to s odolnostou/postrekmi a dovod jej prestepenia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 192.253 (?), 7.2.2014 19:57

Když mně p.Palo vyzval do diskuse o Pink Lady, tak v roce 2013 jsem mněl velmi pěknou úrodu krásně vybarvených plodů.Některé s malými skvrnami strupovitosti, ale velmi málo.Jinak ji zatím nekonzumuji je na ni ještě čas. Je náchylná ke strupovitosti, padlím netrpí.Pěstuji jako štíhlé vřeteno na podnoži M 26.         Tonda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Tibor z UH - (47) - 222.63 (?), 11.2.2014 20:43

Dobrý den pane Pa'lo i p.Tondo. Jsem z UH a před měsícem jsem získal zahradu pod Rochuzem. Po čtení zde musím koupit Pink Lady. Ale co mě poradíte za podnož? 230m n.m, sucho, světle hnědá a spíš drobivá hlína, mírný sklon na JZ. Ale od severu NEchráněno.  Mám rád Rubíny pro vyváženou sladkost s kyselostí a ze sadu pod hradem Buchlov je jíme do konce ledna. Plánuji zasadit Rubín i Topaz (ten je prý kyselejší než Rub.) a rád bych něco chutného co vydrží na konzumaci od 1.2. dále. A stačil by jeden či dva postřiky?    Tibor.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 41.143 (?), 11.2.2014 21:09

Dle stínu to bude nejspíš SZ sklon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 192.253 (?), 12.2.2014 17:50

Pokud stromek zasadíte do trávníku jak je na fotografii tak podnož M106, pokud budete udržovat pod stromkem úhor tak M26. Sám je mám na M26 a jsem spokojen s růstem i plodností.Pokud bude rok jako letošní, tak dva postřiky stačí, ale pokud budou v okolí stromy v zahradách neudržované tak to bude asi problematické, stejně jako při silném tlaku strupovitosti. pokud vím, tak se tam vysazuje sad starých odrůd a ty určitě nebudou chemicky ošetřovány. Proto bych doporučil raději vysadit nějakou pozdní rezistentní odrůdu, například Shalimar, který v dobrém sklepě vydrží do dubna, nebo Topaz, Sirius a podobně.           Tonda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tibor z UH - (47) - 222.63 (?), 12.2.2014 22:43

Ano, budu uvažovat. Shalimar pěkně popisují v "pomologiích" prodejců na netu. Ale co teď zvolit jako pozdní(poslední) odrúdu? K jídlu na únor až březen možná i kousek dubna?  Zvažuju Admirál, Shalimar a Pink Lady.  Máte prosím pane Tondo ten Shalimar a Pink L. plody "skladem"? Mohl bych prosím přijed ochutnat?

Tibor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika