Pink Lady



host - 192.253 (?)
12.2.2014 17:50

Pokud stromek zasadíte do trávníku jak je na fotografii tak podnož M106, pokud budete udržovat pod stromkem úhor tak M26. Sám je mám na M26 a jsem spokojen s růstem i plodností.Pokud bude rok jako letošní, tak dva postřiky stačí, ale pokud budou v okolí stromy v zahradách neudržované tak to bude asi problematické, stejně jako při silném tlaku strupovitosti. pokud vím, tak se tam vysazuje sad starých odrůd a ty určitě nebudou chemicky ošetřovány. Proto bych doporučil raději vysadit nějakou pozdní rezistentní odrůdu, například Shalimar, který v dobrém sklepě vydrží do dubna, nebo Topaz, Sirius a podobně.           Tonda

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 77.141 (?), 5.2.2014 13:37

Pane Pal'o nádherná ukázka péče a umu prezentovaná touto "Řůžovou krasavicí".Úplně jste mě nalomil ji zkusit také.V poloskleníčku by to snad dokázala i v mé poloze.Vždyť G.Smith je kolem 20.října zralá.Jeden G.S. jsem nahradil Fuji a počkám, zda dozraje.Pokud ano, zkusím prolomil další bariéru pěstitelnosti Pink Lady.G.Smith prostě není moje káva, pěkné a velké zelené plody klidně oželím.Kyselinu a šťovík dopřeji příznivcům navinulých jablek. - Mičurin II (470 m).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 167.85 (?), 5.2.2014 17:22

Ďakujem pánom Vlastimilovi a Liborovi za gratuláciu, ale myslím, že poďakovanie si zaslúži autorský team, ktorý stál u zrodu tejto odrody. Nemám v úmysle robiť propagáciu Pink Lady, viem, že ani nemám ideálne uskladňovacie podmienky. V pivnici je takmer 100%ná vlhkosť, ale odsávanie a prúdenie vzduchu zabezpečuje nízkowatový ventilátorček. Zatiaľ čo na Topazu, Braeburnu a Pinovej sa niekde objavujú fliačky na šupke, Pink Lady má všetky plody čisté. Jej dužnina, zdá sa, nemäkne tak ako u střížovických odrôd a pritom je stále šťavnatá a svieža. Myslím, že aj p.Tonda z Uherskohradišťska potvrdí jej kvality a veľmi príjemnú vyváženú chuť. Som presvedčený, pane Vlastimile, že dozreje aj u Vás, ak jej nájdete najslnečnejšie miesto. Plody na spodných ramenách palmetky boli u mňa menej oslnené a v dôsledku toho menej vyfarbené. Preto bude zrejme o kvalite plodov rozhodovať aj spôsob rezu a tvarovanie. Pink Lady nepatrí k rezistentným odrodám, preto bola v nepriaznovom roku 2010 postihnutá chrastavitosťou, rovnako ako Braeburn. Pinova mala choré iba niektoré listy a chrasty sa objavili ojedinele aj na plodoch. Striekať fungicídy už nemalo zmysel. Ani v nasledujúcich rokoch som nerobil chemickú ochranu, takže všetky plody na snímkach sú skutočne nestriekané. V uzatvorených polohách s výskytom chrastavitosti bude u Pink Lady s najväčšou pravdepodobnosťou fungicídna prevencia nevyhnutná. Držím palce všetkým záujemcom a verte mi, že chuť doma vypestovanej Pink Lady vás očarí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 189.156 (?), 6.2.2014 21:38

Nádhera, vybavují se mi vzpomínky na slunné jižní tyrolsko. Pink lady jsme tam pojídali ve velkém množství, její chuť je opravdu zvláštní a vysoce delikátní. Nejvíc mě ale oslovil plně vyzrálý Granny. Nečekal bych že uzraje v takové kvalitě v Palových podmínkách, přece jen sklizen u Bolzana začíná po 20. říjnu a sklízí se natřikrát¨až do půlky listopadu. Takže Pink lady na Záhorí je samozřejmě Něco...

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 237.178 (?), 6.2.2014 22:39

Máte pravdu, pán inžinier. Pre Pink Lady nemusíte cestovať do južnej Európy, alebo čakať na zásielku z južnej Afriky. Môžete si ju dopestovať trebárs na južnej Morave. Predvlani aj vlani mi stihla dozrieť do zberovej zrelosti. Som s jabloňkou veľmi spokojný. Dúfam, že sa s tohtoročnou Pink pochváli aj pán Tonda?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 207.69 (?), 5.2.2014 15:23

Gratulujem Palo. Pink Lady bola jedna z najchutnejsich marketovych sort ktoru som v predjari minuly rok kupoval-jedol. Zaujimalo by ma, ako je to s odolnostou/postrekmi a dovod jej prestepenia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 192.253 (?), 7.2.2014 19:57

Když mně p.Palo vyzval do diskuse o Pink Lady, tak v roce 2013 jsem mněl velmi pěknou úrodu krásně vybarvených plodů.Některé s malými skvrnami strupovitosti, ale velmi málo.Jinak ji zatím nekonzumuji je na ni ještě čas. Je náchylná ke strupovitosti, padlím netrpí.Pěstuji jako štíhlé vřeteno na podnoži M 26.         Tonda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Tibor z UH - (47) - 222.63 (?), 11.2.2014 20:43

Dobrý den pane Pa'lo i p.Tondo. Jsem z UH a před měsícem jsem získal zahradu pod Rochuzem. Po čtení zde musím koupit Pink Lady. Ale co mě poradíte za podnož? 230m n.m, sucho, světle hnědá a spíš drobivá hlína, mírný sklon na JZ. Ale od severu NEchráněno.  Mám rád Rubíny pro vyváženou sladkost s kyselostí a ze sadu pod hradem Buchlov je jíme do konce ledna. Plánuji zasadit Rubín i Topaz (ten je prý kyselejší než Rub.) a rád bych něco chutného co vydrží na konzumaci od 1.2. dále. A stačil by jeden či dva postřiky?    Tibor.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 41.143 (?), 11.2.2014 21:09

Dle stínu to bude nejspíš SZ sklon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 192.253 (?), 12.2.2014 17:50

Pokud stromek zasadíte do trávníku jak je na fotografii tak podnož M106, pokud budete udržovat pod stromkem úhor tak M26. Sám je mám na M26 a jsem spokojen s růstem i plodností.Pokud bude rok jako letošní, tak dva postřiky stačí, ale pokud budou v okolí stromy v zahradách neudržované tak to bude asi problematické, stejně jako při silném tlaku strupovitosti. pokud vím, tak se tam vysazuje sad starých odrůd a ty určitě nebudou chemicky ošetřovány. Proto bych doporučil raději vysadit nějakou pozdní rezistentní odrůdu, například Shalimar, který v dobrém sklepě vydrží do dubna, nebo Topaz, Sirius a podobně.           Tonda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tibor z UH - (47) - 222.63 (?), 12.2.2014 22:43

Ano, budu uvažovat. Shalimar pěkně popisují v "pomologiích" prodejců na netu. Ale co teď zvolit jako pozdní(poslední) odrúdu? K jídlu na únor až březen možná i kousek dubna?  Zvažuju Admirál, Shalimar a Pink Lady.  Máte prosím pane Tondo ten Shalimar a Pink L. plody "skladem"? Mohl bych prosím přijed ochutnat?

Tibor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika