Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, pilatka, obaleči... v jádrovinách



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 25.216 (?)
8.6.2020 16:37

Oba přípravky na obaleče fungují. Integro ale účinkuje dva až tři týdny, Mospilan maximálně 10 dnů. Integro tak může pokrýt účinkem celou jednu generaci (nálet může mít více vrcholů a trvá déle), Postřik Mospilanem je proto třeba někdy opakovat (za 10 dnů).  Integro hubí jen housenky motýlů. Mospilanem ničíte i další škůdce, např. mšice. Myslím, že letos bude nálet první generace mít jen jeden vrchol, jako v dřívějších chladnějších letech.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 34.247 (?), 30.5.2020 22:24

Na obaleče jablečného lze použít i Mospilan 20SP, ale uvádí se max. 1x za vegetaci, nejspíš kvůli rezistenci, OL 14 dnů. Pokud se použije na jabloň, ale na mšice, je OL 28 dní a to i při nižší dávce, což je mi záhadou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 8.6.2020 10:16

všechno je jednou poprvé. Já jsem obaleče ještě nikdy chemicky nelikvidoval. Letos mám ale dobrou násadu plodů, o které bych nechtěl přijít. Je už čas zasáhnout nebo už je pozdě? Lokalita předměstí ČB. 380mnm. Díky za info.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 135.61 (?), 8.6.2020 11:59

V Hradci Králové je počátek líhnutí na 80-85 %. Podle lapáku není žádný náznak letové vlny (během minulého týdne se jich chytilo jen 7).  Zima, prší. Já to vidím na postřik v HK nejdříve za 10 dnů. Vy jste výš, tak cca za 14 dnů. Samozřejmě i podle počasí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 8.6.2020 12:02

děkuju za odpověď, už jsem se děsil, že jsem postřik prošvihl. Letos mi zaplodilo asi 60 stromků a v minulých letech bez postřiku jsem vždy o nejméně polovinu úrody přišel. Přeji příjemný den. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.2 (?), 8.6.2020 12:24

U nás by teď obaleči museli létat s pláštěnkou. Zato uvažuji, jestli s ohledem na počasí a vyhlídku nepřidat ještě jeden chemický zásah proti strupovitosti. Minulý týden jsem dal Score a už jsem chtěl jít jen do bio - Vitisan, síra. Jeden Bellis by to možná ještě sneslo i když mám zatím čisto.

Daník

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.61 (?), 8.6.2020 13:30

Taky uvažuju o mimořádném postřiku proti padlí a strupovitosti. Dám Sercadis, asi dnes. Příští dny má být postupně prádelna. A pak ještě poslední fungicidní s první vlnou obaleče. KUKY

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.2 (?), 9.6.2020 9:37

Sercadis vypadá dle informací velmi slibně, chtěl jsem ho pořídit, ale zároveň mi doma procházejí expirace na některé starší postřiky (Topas, Talent, Zato..), tak si říkám, že by měly být tyto chemické látky snad dostatečně stabilní, nejsou-li na světle, aby je bylo možno použít i po expiraci. Ještě mě zaujal Dagonis, ale vycházel dráž s ohledem na potřebné dávkování. Mezi pěstiteli okrasných kytek jsem slyšel chválu na Askon (difenokonazol+azoxystrobin), který navíc působí 3-8 týdnů, pak jsem ale vyčetl informaci, že "některé odrůdy jablek jsou na něj citlivé", takže nic. Mě vychází postřik fungicidy asi na pátek, to bych už možná mohl přidat Integro, co? A mít to z krku.

Daník

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 23.74 (?), 8.6.2020 13:50

KUKY: Počátek líhnutí? Na portálu eAgri se ukazuje teprve počátek kladení (66%).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.15 (?), 8.6.2020 14:15

Máte zkušenost, jestli je na obaleče lepší Integro nebo Mospilan? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 25.216 (?), 8.6.2020 16:37

Oba přípravky na obaleče fungují. Integro ale účinkuje dva až tři týdny, Mospilan maximálně 10 dnů. Integro tak může pokrýt účinkem celou jednu generaci (nálet může mít více vrcholů a trvá déle), Postřik Mospilanem je proto třeba někdy opakovat (za 10 dnů).  Integro hubí jen housenky motýlů. Mospilanem ničíte i další škůdce, např. mšice. Myslím, že letos bude nálet první generace mít jen jeden vrchol, jako v dřívějších chladnějších letech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika