Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, pilatka, obaleči... v jádrovinách



katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?)
28.5.2020 10:38

Mám ještě zásobu Calypsa, ten se mi v minulosti osvědčil taky. Už se ale přes 2 roky neprodává pro malopěstitele.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 25.216 (?), 25.5.2020 18:46

Na postřik je čas. Já jsem vyvěsil lapák přibližně koncem dubna. Každý den se chytne jede či dva, teď, když je zima, tak žádný. Až se oteplí, tak se jich náhle chytnou desítky běhen několika dnů. Za cca týden se pak provede postřik. Vyfotil jsem stránky EAGRI, a také AMET.  AMET je mnohem přesnější, dle mých zkušeností s lapákem. Svobodné Dvory, Radíkovice jsou stanice v mé blízkosti. V EAGRI se docela špatně hledá. Je třeba si s tím pohrát. A když máte čas a chuť, tak se dají nalézt i vajíčka a sledovat jejich vývoj. Lupou nebo mobilem (před líhnutím se larvička jeví jako kroužek). Na té poslední fotce je mnou vloni vyfocené vajíčko obaleče jablečného, kde je vidět po obvodu kroužek, a to je právě ta budoucí housenka ("červ"). Vezmu si ke stromu židli a hledám. Vajíčka jsou hlavně na plodech a okolních listech, ale nejvíce na plodech tam, kde je list připlácnutý na plod. A je to pak radost převeliká, když po půl hodině (možnáwink) jedno vajíčko nakdete! Je to dobré na odreagování.






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.206 (?), 26.5.2020 22:18

Až se oteplí, tak se jich náhle chytnou desítky běhen několika dnů. Za cca týden se pak provede postřik.

Postřik se pro první vlnu obaleče opakuje? Myslím kvůli tomu, že obaleč může naklást vajíčka ještě i po provedeném postřiku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.61 (?), 27.5.2020 14:03

Ideální je jedna vlna, jeden postřik. Někdy se to povede, ale většinou má více vrcholů, takže se postřik musí opakovat. Záleží i na délce účinku postřiku. Většina přípravků působí jen 7, max. 10 dnů, další vrchol nepostihnou. Dlouzepůsobící ovicidy (Dimilin) se už nepoužívají právě z důvodu přetrvávajících reziduí. Integro funguje 14 dnů, dá se sehnat v eshopu. KUKY

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.138 (?), 28.5.2020 7:10

Díky za rady. Skusím si s tím pohrát. Vypadá to, že včera byla letová vlna. Chytilo se jich asi 20. Byl zrovna teplý večer. Až do konce května má být celkem chladno. Jak často měnit lepové desky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 28.5.2020 10:38

Mám ještě zásobu Calypsa, ten se mi v minulosti osvědčil taky. Už se ale přes 2 roky neprodává pro malopěstitele.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 135.61 (?), 28.5.2020 13:01

Mám vypozorováno, že se proti první vlně stříká, když dokvétá černý bez. Lepovými destičkami šetřím, obaleče vyďoubám dřívkem, destičku přeložím lepem k sobě, promnu, tím regeneruju lepovou vrstvu, rozevřu a jedu dálwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.2 (?), 29.5.2020 11:23

Chystám se na jednu z posledních aplikací proti strupovitosti - má smysl přidat Integro nebo Spintor? Jak si na tom stojí obaleči na jabloních? A co švestky? Tyhle zvířátka vůbec nesleduji, ale bezy už kvetou. Daník

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.2 (?), 29.5.2020 13:19

Asi je to blbost v tomto počasí honit obaleče, počkáme na půlku června...

D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 135.61 (?), 29.5.2020 13:42

Na obaleče jablečného je i v nejteplejších oblastech brzo. Švestky proti první generaci obaleče švestkového nestříkám. Až budou bezy dokvétat, tak je proti obaleči jablečnému vhodný termín postřiku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 25.216 (?), 29.5.2020 16:11

Našel jsem loňský kalendář (2019), do kterého jsem si zapisoval úlovky obaleče jablečného do lapáku. První výrazný vrchol byl 6.6. Druhý velmi výrazný vrchol byl 26.6. V první generaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika